karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، گئورگی چوگووادزه رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان در خبری اعلام کرد در 10 ماه ابتدایی سال 2018، بیش از هفت میلیون و 500 هزار گردشگر خارجی به این کشور سفر کردند که از این میان در حدود 262 هزار تن از آنها شهروند ایرانی بودند.

بر اساس این گزارش که برگرفته از خبرگزاری اسپوتنیک گرجستان است، آقای چوگووادزه در ادامه صحبت های خود افزود:

سفر گردشگران خارجی به گرجستان، در 10 ماه امسال،11 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است. 

رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان همچنین پیش بینی کرد که تعداد گردشگران خارجی این کشور تا آخر سال 2018 به هشت میلیون تن برسد. 

بر اساس این گزارش شهروندان کشورهای روسیه، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و ایران در صدر بیشترین تعداد سفر به این کشور در ده ماه نخست امسال بودند.

آن طور که آمار منتشره از سازمان ملی گردشگری گرجستان بیان می کند در سال جاری یک میلیون و 249 و 72 نفر از روسیه، یک میلیون و 205 هزار و 802 نفر از جمهوری آذربایجان ، یک میلیون و 63 هزار و 389 نفر از ارمنستان ، 965 هزار و 910 نفر از ترکیه و 262 هزار و 261 نفر از ایران به گرجستان مسافرت کردند. 

همچنین در این آمار آمده است که در آمد حاصله از گردشگری خارجی در گرجستان در شش ماه نخست سال 2018، به یک میلیون و 400 هزار دلار رسیده که این مقدار در مقایسه با سال گذشته 28.9 درصد افزایش داشته است. 

همچنین در این گزارش نوشته شده در شش ماه اول سال 2018، سهم گردشگری خارجی در تولید ناخالص داخلی 7.1 درصد بوده و این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال در حدود 17.6 درصد بیشتر شده است. 

گرجستان از جمله کشورهای در حال توسعه ای ست که در سال های اخیر بر روی گردشگری به ویژه جذب گردشگر خارجی سرمایه گذاری کرده است. 

شهر تفلیس

Tanatat Pongpibool

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.