ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، پلنگ نر ایرانی برای تولید نسل از کشور پرتغال وارد باغ وحش ارم شد. این باغ وحش برای تولید نسل یک پلنگ ماده به نام کیجا، اقدام به ورود یک پلنگ نر از نژاد ایرانی از لیسبون پرتغال کرده است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز مجوز ورود این پلنگ ماده را صادر کرده و این جاندار پس از بررسی های کارشناسی، هم اکنون در باغ وحش ارم قرار دارد.

پیش تر اعلام شده بود که این پلنگ نر بعد از ورود به کشور و اعزام به پارک ارم، در حدود 20 روز وارد قرنطینه خواهد شد تا جلوی انتقال بیماری از یک کشور دیگر گرفته شود. پس از سپری شدن این زمان، پلنگ در قفس رهاسازی خواهد شد تا پس از چندی فرآیند جفت‌گیری این حیوان با ماده پلنگ ایرانی صورت گیرد. قفس های تدارک دیده شده  برای این پلنگ به صورت شیشه‌ای و با استانداردهای بین‌المللی ساخته شده است و امید است که شاهد تکثیر این گونه در همین محل باشیم.

لازم به ذکر است که این اولین بار است که یک پلنگ ایرانی پس از آنکه به خارج از کشور انتقال داده شده دوباره به کشور بازگردانده می شود.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET