کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 آذر 1397

به روز رسانی

19 دی 1398

امروز می خواهیم به یکی از محبوب ترین دیدنی های شهر تهران، دریاچه چیتگر و مجموعه بام لند برویم و به بررسی رستوران ها و کافه های اینجا بپردازیم. از میان انواع مختلف رستوران ها و کافه ها، این بار رستوران های ایرانی بام لند را انتخاب کرده ایم، مجموعه ای که تعدادی از رستوران های مشهور پایتخت مانند رستوران ته دیگ بام لند، رستوران سماک بام لند، رستوران چراغان بام لند و ... را در خود جای داده است و شما را به صرف ناهار و شام یا صبحانه و عصرانه ایرانی دعوت می کند. همراه کارناوال باشید تا در مورد رستوران های ایرانی بام لند اطلاعات بیشتر به دست بیاوریم و نظر مشتریان در مورد آنها را با هم بررسی کنیم. 

البته تهران از این دست دیدنی ها و تفریحات کم ندارد، برای برنامه ریزی یک گردش جانانه در این شهر و آشنایی با جنبه های مختلف سفر در پایتخت، می توانید وارد صفحه راهنمای سفر به تهران شوید. همچنین اگر دوست دارید در قالب تور و گشت های شهری بازدیدی از جاذبه های مختلف پایتخت داشته باشید، می توانید به سراغ صفحه رزرو تورهای تهران در کارناوال بروید و تور دلخواه تان را انتخاب کنید. 

1- رستوران ته دیگ

@tahdeeg
@tahdeeg
@tahdeeg
@tahdeeg
@tahdeeg
 • Address :
  Tahdeeg Restaurant, Bamland Recreation Center, Tehran City, Tehran Province, Iran
 • تهران، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند
 • ساعت دسترسی :
  امروز شنبه 11:00 ظهر تا 24:00
 • تلفن :
 • امتیاز گوگل :
  2.8

رستوران ته دیگ از رستوران های مشهور تهران است که به غیر از بام لند در مناطق دیگر شهر نیز شعبه دارد. غذاهای رستوران ته دیگ در دو وعده ناهار و شام سرو می شود. منوی غذایی این رستوران، ایرانی و محلی ست و معروف ترین غذاهای آن شامل موارد زیر است:

کباب چنجه لاری دو آتیشه، پلاس پلاس، لوبیاپلو ته دیگی اصل تهرونی، قیمه لاپلو اصل تهرونی، میکس ترش، کشک بادمجان اصل تهرونی، قرمه سبزی لاپلو اصل تبریزی، ته چین هندی، ماهی سفید اصل دریایی، میرزاقاسمی اصل رشتی، کباب دیگی دو آتیشه، ماهی سفید اصل رشتی، کباب ترش اصل رشتی، کباب چوبی مرغ دو آتشه، باقالی پلو ته دیگی با مرغ و گوشت، مرغ و بادمجان لاپلو اصل تهرونی، ته چین هندی

از منوی پیش غذا و مخلفات این رستوران نیز می توان به آب دوغ خیار اصل تبریزی، باقلاقاتق، میرزاقاسمی اصل رشتی، کشک بادمجان اصل تهرونی، ماست و بادمجان، اشبل، باقالی و مغز گردو، ماست و خیار اشاره کرد. 

نظر مشتریان

رستوران ته دیگ چشم انداز زیبایی به دریاچه چیتگر دارد و به دلیل دیزاین غذاها و منوی خود مشهور است؛ اما بررسی نظرهای کاربران نشان می دهد در چند وقت اخیر غذاها به دلایل مختلف سرد سرو شده یا دقیقا آن چیزی نبوده است که در منو ارائه می شود. همچنین بر اساس گفته های مشتریان قیمت غذاهای این رستوران به نسبت کیفیت آن بسیار بالاست. 

2- رستوران دروازه طهرون 

@darvazehtehroon
@darvazehtehroon
@darvazehtehroon
@darvazehtehroon
@darvazehtehroon
 • Address :
  Darvazeh Tehroon Restaurant, Bamland Recreation Center, Tehran City, Tehran Province, Iran
 • تهران، انتهای اتوبان همت، دریاچه خلیج فارس، میدان موج، بلوار موج، مرکز خرید بام لند
 • ساعت دسترسی :

 • تلفن :

رستوران دروازه طهرون از رستوران های مشهور مجموعه بام لند است و در آن غذاهای ایرانی و محلی سرو می شود. هر روز هفته می توانید برای صرف ناهار و شام به این رستوران بروید. همچنین اگر از طرفداران خوردن صبحانه باشید می توانید روزهای پنج شنبه و جمعه راهی اینجا شوید. منوی غذایی رستوران دروازه طهرون چندان گسترده نیست و غذاهای اصلی آن شامل موارد زیر می شود: 

دیزی سنگی، کوفته تبریزی، کشک بادمجان، چلو خورش قرمه سبزی و قیمه، چلوکباب تابه ای، میرزا قاسمی

منوی صبحانه این رستوران نیز غذاهایی مانند املت، نیمرو با خرما و نیمرو را در بر می گیرد.

نظر مشتریان

رستوران دروازه طهرون به دلیل طراحی خاص، دکوراسیون زیبا و ظروفی که غذا در آن سرو می شود، در میان مشتریان بسیار طرفدار دارد. همچنین از نان های تازه و چای ذغالی این رستوران تعریف بسیاری می شود. اما نقطه ضعف رستوران بر اساس نظر کاربران، برخورد نه چندان مناسب کارکنان و سرویس دهی ضعیف آنهاست. علاوه بر این، کیفیت متوسط برخی از غذاها نتوانسته آن چنان که باید و شاید رضایت مشتری های رستوران را به خود جلب کند. 

3- رستوران چلوکباب رفتاری 

وبسایت چلوکباب رفتاری
@chelokabab_raftari
@chelokabab_raftari
وبسایت بام لند
@chelokabab_raftari
 • Address :
  Chelo Kabab Raftari Restaurant, Bamland Recreation Center, Tehran City, Tehran Province, Iran
 • انتهای اتوبان همت، دریاچه خلیج فارس، میدان موج، بلوار موج، مرکز خرید بام لند
 • ساعت دسترسی :
  امروز شنبه ظهر 12:00 تا 16:00, شب 19:30 تا 24:00
 • تلفن :
 • وب سایت :
 • امتیاز گوگل :
  3.7

چلوکباب رفتاری از رستوران های قدیمی تهران است که در نقاط دیگر شهر نیز شعبه دارد و یکی از شعبه های آن نیز در مجموعه بام لند واقع شده است. منوی رستوران رفتاری اکثرا به انواع کباب های ایرانی اختصاص داده شده و تنها یکی دو غذای متفاوت با کباب در آن به چشم می خورد. شما در این رستوران می توانید غذاهای زیر را سفارش دهید:

چلوکباب برگ مخصوص، چلوکباب لقمه رفتاری، چلوکباب سلطانی، فیله کباب گوسفندی، شیشلیک، جوجه کباب با استخوان، جوجه کباب بی استخوان، ماهی قزل‌آلا کبابی، ته‌چین مرغ، چلوکره

همچنین در منوی رستوران همراه با غذاها مخلفاتی مانند سالاد شیرازی، ماست موسیر و زیتون پرورده دیده می شود.

نظر مشتریان

محبوب ترین غذاهای چلوکبابی رفتاری بر اساس نظر مشتریان چلوکباب لقمه و ته چین مرغ آن است. کیفیت مناسب و تازگی غذاها در کنار سابقه طولانی و نام خوش این رستوران از مزیت های اینجا به شمار می آید. از نقاط ضعف چلوکبابی رفتاری بر اساس آنچه کاربران فضای مجازی به آن اشاره کرده اند، می توان به سرعت پایین سرویس دهی و کمبود امکانات و خدمه به نسبت حجم مشتریان اشاره کرد. 

4- رستوران سماک 

وبسایت رستوران سماک
وبسایت رستوران سماک
وبسایت رستوران سماک
وبسایت رستوران سماک
وبسایت رستوران سماک
 • Address :
  Somac Restaurant, Bamland Recreation Center, Tehran City, Tehran Province, Iran
 • تهران، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند
 • ساعت دسترسی :
  امروز شنبه 12:00 ظهر تا 24:00
 • تلفن :
 • هزینه :
  50,000 تومان
 • وب سایت :

رستوران ایرانی سماک به نسبت دیگر رستوران های ایرانی که تا کنون معرفی کردیم منوی متفاوت تر و متنوع تری دارد و غذاهای آن شامل غذاهای محلی و محبوب مناطق مختلف کشورمان می شود. در این رستوران منویی چهاربخشی با عنوان های شوربا، پیش خوراک سرد، پیش خوراک گرم و غذای اصلی پیش روی تان قرار داده می شود که می توانید از میان آنها برای ناهار یا شام تان گزینه دلخواه تان را انتخاب کنید.

تعدادی از انتخاب های هر کدام از این چهار بخش شامل این موارد است: 

شوربا: سوپ دال عدس، آش دوغ و آش رشته

پیش خوراک سرد: سالاد برگ سبز با درسینگ سبزیجات، بورانی بادمجان با فلفل همدانی، بورانی اسفناج، زیتون محلی، ماست و خیار

پیش خوراک گرم: چیپس ماهی بیاح، میرزاقاسمی، کشک بادمجان، دلمه برگ مو، کوکوسبزی با ماهی، واویشکا گوشت

غذای اصلی: کباب کوبیده شده با سبزیجات محلی، کباب ترش، جوجه بوکانی، خورش خلال کرمانشاهی، کباب دیگی با سس سماق و گوجه، خورش اناردون با گشنیز پلو، اکبرجوجه با رب انار همراه کته و ... 

نظر مشتریان

از ویژگی های خوب این رستوران از نظر مشتریان می توان به طراحی جذاب غذاها و دکوراسیون زیبای فضای داخلی آن اشاره کرد. 

5- رستوران چراغان

@cheraghan_restaurant
@cheraghan_restaurant
@cheraghan_restaurant
@cheraghan_restaurant
@cheraghan_restaurant
 • Address :
  Cheraghan Restaurant, Bamland Recreation Center, Tehran City, Tehran Province, Iran
 • تهران، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند
 • ساعت دسترسی :
  امروز شنبه 12:00 ظهر تا 24:00
 • تلفن :
 • امتیاز گوگل :
  3

رستوران چراغان دیگر رستوران ایرانی لیست امروز برترین های ماست. خوراکی های منوی این رستوران تنوع بالایی دارد و شامل غذاهای ایرانی و محلی می شود. سالاد و پیش غذا، پیش غذای گرم، ساندویچ های خانگی، کباب ها، غذهای اصلی، بستنی و گلاسه، دسر، شیک ها، اسموتی و موکتیل، شربت ها، چای و دمنوش و قهوه ها بخش های مختلف منوی رستوران چراغان را تشکیل می دهند. از مهمترین غذاهای این رستوران می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

سالاد سماق، سالاد شیرازی، ماست و خیار، ماست و لبو، سالاد لوبیا، سوپ دوغ، ته دیگ با ماست، میرزاقاسمی، ته دیگ خورشتی، کشک بادمجان، کباب گوشت چرخ کرده با کته سماق، تیکه کباب چنجه، ساندویچ کتلت، قیمه بادمجان، کوفته، کته استیک، استیک ماهی، ماهیچه، قرمه سبزی، دیگی کباب، قیمه نثار و ... 

اگر هم دوست داشته باشید از طعم خوراکی های عصرگاهی مانند یک فنجان قهوه، انواع شیک، بستنی و اسموتی، چای و دمنوش و ... لذت ببرید، می توانید به رستوران چراغان بیایید.

نظر مشتریان

از ویژگی های خوب رستوران چراغان از دید مشتریان، می توان به برخورد خوب پرسنل و کیفیت مناسب غذاها در کنار امکان برگزاری جشن ها و جلسه های کاری در محیطی با امکانات کامل اشاره کرد. 

سخن آخر 

امروز به همراه شما به مجموعه تفریحی-تجاری بام لند رفتیم و در مروری سریع به بررسی رستوران های ایرانی که در این مجموعه حضور دارند پرداختیم. این مجموعه تنها یکی از چندین جاذبه ای است که در پایتخت هست و می توانید لحظات خوشی در آن داشته باشید؛ کافی ست وارد صفحه دیدنی ها و تفریحات تهران شوید تا انتخاب های بیشتری برای تفریح در این شهر پیش روی تان قرار گیرد. 

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
فاطمه

 با سلام در مورد رستوران چراغان باید بگم احترامها کاملا ظاهری و زوری هست اصلا محیط گرمی نداره و رسیدگی افتضاح باید دنبال سفارشت بدوی .من بخاطر تبلیغ شما مهمونامو بردم و آبروم رفت علیرهم وقت زیاد که داشتن اخرش غذا را اشتباه و نصف نیمه اوردن بعد از اعتراض چند باره اخرش جوجه نپخته تحویل دادن اونم با هزار تا اخم و تخم. خلاصه اگه دوس دارید پولتون توی جوب بریزید اینجا برید

مهدیه اکبری پارسا

دوست عزیز کارناوالی سلام

وبسایت کارناول تنها در این مطلب به معرفی رستوران های ایرانی بام لند پرداخته و هیچ رستورانی را تبلیغ نکرده است. هر توصیفی که از رستوران های مختلف در این مطلب می بینید برآیندی از نظر مشتریان و کاربران مختلفی ست که در وبسایت ها و اپلیکیشن های گوناگون دیدگاه خد در مورد این رستوران ها را به اشتراک گذاشته اند. ما از تجربه بدی که شما در این رستوران داشتید متاسفیم و امیدواریم دیگر چنین تجربه ای نداشته باشید. 
با تشکر

04 اردیبهشت 1398

02 اردیبهشت 1398

هانيه بهرسى

سلام و خسته نباشيد. ظرفيت رستوران ٥٠ نفر. هزينه از ٦٠٠٠٠ تومان تا ١٣٠٠٠٠ تومان. قيمت نسبت به حجم مناسب براى برگذارى ميهمانى. ماليات و حق سرويس دريافت نميشه، از روز اول تا به امروز

04 اسفند 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.