کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، نخستین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در قزوین با حضور جمعی از مسوولان استانی در سرای سعدالسلطنه آغاز به کار کرد. این جشنواره توسط شهرداری قزوین و با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود.

آیین آغاز به کار این جشنواره با حضور داوود محمدی و روح الله بابا صالح، نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز و بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، علی صفری شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین برگزار شد.

در این رویداد فرهنگی آداب و رسوم مربوط به استان های مختلف کشور به نمایش گذاشته شده و معرفی می شوند و افراد می توانند از 120 برنامه متنوع فرهنگی و هنری بهره ببرند.

هنرمندان 13 استان کشور شامل قزوین، سیستان و بلوچستان، گلستان، لرستان، گیلان، اردبیل، خراسان شمالی و جنوبی، آذربایجان غربی، کهکلیویه و بویراحمد، کردستان، ایلام و خوزستان در این جشنواره به اجرای برنامه می پردازند.

از جمله برنامه های مربوط به این جشنواره می توان به این موارد اشاره کرد: موسیقی های محلی، بازی های بومی، معرفی فرهنگ اقوام مختلف، مسابقات فرهنگی و ورزشی، برپایی غرفه های فروشگاهی، اجرای نمایش های عروسکی، برگزاری جنگ های اجتماعی و خانوادگی، مشاوره و آموزش امور مذهبی و حقوق شهروندی.

نخستین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی تا دهم فروردین ماه به شکل همزمان در مجموعه تاریخی-فرهنگی سعدالسلطنه و همچنین دولتخانه صفوی قزوین برپا خواهد بود.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.