ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خبری اعلام کرد، سفر ایرانی ها به خارج از کشور در چهار ماه ابتدایی سال در حدد 8.6 درصد کاهش داشته است. 

بنا بر این گزارش، آقای مونسان بدون اعلام جزییات آمار گردشگران خروجی از ایران گفت: 

براساس آمار مربوط به چهار ماه نخست سال، از ابتدای فروردین تا تیر ماه، تعداد گردشگر خروجی ٨.٦ درصد کاهش داشته که این امر صرفه اقتصادی خوبی برای کشور ایجاد کرده است. 

از جمله دلایل این کاهش سفر می توان به افزایش نرخ عوارض خروج، اجرای سیاست‌هایی درباره ارز مسافرتی، کاهش ارزش ریال در برابر ارزهای رایج همچون یورو و دلار و افزایش نرخ بلیت هواپیما اشاره کرد. 

گزارش کاهش نرخ سفرهای خارجی ایرانی ها در حالی از سوی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارایه می شود که در زمان پرداخت ارز مسافرتی به نرخ دولتی، بخش های مختلف از جمله بانک مرکزی، نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی از افزایش سفرهای خارجی تحت تاثیر سیاست‌های ارزی، انتقاد کرده بودند.  

آقای مونسان در مورد طرح حذف مهر ویزای ایران از پاسپورت گردشگران ورودی نیز چنین توضیح دادند: 

براساس صحبت‎‌های انجام شده با نیروی انتظامی مشکلی در این زمینه وجود ندارد و عزیزان وزارت خارجه نیز با این پیشنهاد همراه هستند؛ تمام مشخصات گردشگر ورودی در کامپیوترها ثبت می‌شود بنابراین با عملی کردن این پیشنهاد مشکل امنیتی ایجاد نمی‌شود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET