karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

معاون گردشگری کشور از سفر 4 میلیون و 704 هزار و 509 ایرانی به خارج از کشور در هفت ماهه ابتدایی سال 97 خبر داد. در میان مقاصد مختلف، کشورهای زیارتی، ترانزیتی و ارزان در اولویت سفر ایرانی ها بوده اند. 

ولی تیموری در ادامه صحبت های خود به سفر 10 میلیون و 524 هزار و 952 تن به خارج از کشور اشاره کرد و گفت: 

سفرهای خارجی ایرانی‌ ها امسال در قیاس با سال گذشته بسیار کمتر بوده است.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حالی از افت سفرهای خارجی ایرانی خبر می دهد که منبع خود را پلیس مهاجرت قرار داده است. پلیس مهاجرت البته در محاسبه آماری خود، خروج ایرانی های مقیم خارج از کشور را نیز حساب می کند. در آماری دیگر، بر اساس گزارش آژانس های مسافرتی، تا پاییز امسال تعداد سفرهای خارجی ایرانی ها تحت تاثیر افزایش نرخ عوارض خروج از کشور، ارز و بلیت هواپیما قرار گرفته و نصف شده بود. دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در خبری دیگر از کاهش تعداد مسافران در مسیرهای هوایی خارجی خبر داده و بیان کرده بود:

امسال به دلیل بدتر شدن شرایط اقتصادی مردم و افزایش قیمت بلیت تعداد سفر با هواپیما در مهر امسال در مقایسه با مهر پارسال ٣٣‌ درصد کاهش پیدا کرده است.

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور در ادامه گفت و گوهای خود در زمینه کشورهای مقصد سفر ایرانی ها چنین توضیح داد: 

بیشترین سفر ایرانی ها از ابتدای امسال تا پایان مهرماه به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، امارات، گرجستان، آلمان، قطر و عربستان انجام شده است. 

آقای تیموری در انتهای صحبت های خود اما به موضوع جالب تری اشاره کرد و این کشورها را مقصد نهایی ایرانی ها ندانست: 

برخی از این کشورها را نمی توان مقصد نهایی ایرانی ها دانست، چرا که کشورهایی مانند ترکیه، امارات یا قطر نقطه اتصال با دیگر کشورها و مسیر ترانزیت ایرانی ها هستند. به همین دلیل نمی توان این تفکیک مقاصد را دقیق دانست. خیلی ها هنگام سفر مقصد اول خود را مثلا استانبول یا دبی ذکر می کنند، اما حداقل 70 درصد از آنها از این شهر به کشور دیگری می روند. 

سفر به خارج از کشور

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.