ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، کشور عراق با نزدیک به دو میلیون مسافر در صدر کشورهای گردشگر فرست به ایران در هفت ماه ابتدایی سال قرار دارد. 

ولی تیموری-معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این آمار را اعلام کرده و اظهار داشته شمار عراقی هایی که از ابتدای سال 1397 تا پایان مهرماه از ایران دیدن کرده اند، به دو میلیون نفر رسیده است. این در حالی ست که در کل سال 1396 یک میلیون و 365 هزار و 185 و در سال 1395، یک میلیون و 398 هزار و 201 عراقی به ایران سفر کرده بودند. 

آقای تیموری در ادامه به آمار کلی گردشگرانی که از ایران در این هفت ماه دیدن کرده اند اشاره کرد و افزود: 

مجموع گردشگرانی که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۹۷ به ایران سفر کرده‌ اند، به چهار میلیون و ۷۳۹ هزار و ۴۱۳ تن رسیده است.

بر اساس گفته های معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، بیشترین گردشگرانی که در این بازه زمانی به ایران آمده اند از کشورهای همسایه و به ترتیب از عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان بوده اند. اهداف عمده این گردشگران از سفر به ایران نیز درمانی، زیارتی و فرهنگی عنوان شده است. 

در همین ارتباط، آن طور که پیش از این مقام های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرده اند، هزینه‌کرد گردشگران عرب هم ردیف با گردشگران اروپایی و بیشتر از توریست های چینی ست. آقای تیموری در مورد این آمار و هزینه‌کردِ گردشگران خارجی در کشورمان چنین توضیح داد:

‌تا زمانی که حساب اقماری در کشور راه‌ اندازی نشود نمی‌ توان خیلی دقیق درباره آمارها صحبت کرد، اما اگر هزینه‌‌کرد گردشگران کشورهای عربِ همسایه بیشتر اعلام شده به دلیل نوع و شیوه سفر آن‌ها در ایران بوده است. عرب‌ های همسایه ماندگاری طولانی و انگیزه‌های درمانی دارند که هزینه‌کرد این گردشگران را در ایران قابل توجه کرده است.

ایشان در ادامه افزود: 

در گذشته بیشتر همسایگان برای زیارت، تجارت و کار به ایران سفر می‌کردند اما حالا عراقی‌ها و آذربایجانی‌ها بیشتر با انگیزه درمان به ایران سفر می‌کنند. این نوع از گردشگری هم معمولا درآمدزایی خوبی دارد.

این مقام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چندی پیش در خبرها از افزایش 2 درصدی سفر توریست های اروپایی به ایران در مهرماه امسال خبر داده بود. او در انتهای صحبت های خود به وضعیت کنونی گردشگران اروپایی و آمریکایی در ایران اشاره کرد و گفت: 

در پایان شهریورماه که البته فصل کم سفر گردشگران خارجی به ایران است، این آمار با افت مواجه بود، اما در دو ماه گذشته سفر آنها شتاب گرفته است که نشان می‌دهد بازار اروپا و آمریکا به سمت ترمیم پیش می‌ رود.

 
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET