karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، موسی خضری -رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان غربی- گفت:

کوزه تاریخی سه هزار و 200 ساله مربوط به عصر آهن 2 در روستای حسن نوران این شهرستان کشف شد.

وی در ادامه اظهار کرد:

این کوزه سفالی، لوله دارِ ناودانی شکل و به رنگ نخودی است که توسط اعضای شورای اسلامی این روستا به میراث فرهنگی تحویل داده شد. 

وی با اشاره به اینکه این کوزه با جابه جایی یک سنگ بزرگ در داخل روستا توسط اهالی کشف شده است، افزود:

قطر دهانه این کوزه 11 سانتی متر، ارتفاع کوزه 20 سانتی متر، طول لوله آن 15 سانتی متر و طول بدنه سفال 24 سانتی متر است. 

خضری گفت:

عصر آهن 2 از هزار و 200 سال قبل از میلاد آغاز شده و تا 800 سال قبل از میلاد ادامه یافته و پس از آن دوره آهن 3 آغاز شده است. 

شهرستان اشنویه به بهشت باستان شناسان معروف شده و دارای بیش از 105 اثر ثبت شده ملی است. اشنویه همان شهر تاریخی سرسبزی است که در سفرنامه های جهانگردان دوره های پیشین از آن به عنوان قصبه ای با درختان و باغ های فراوان یاد شده است. 

کوزه قدیمی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.