نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهاب چراغی، یک گردشگر ایرانی و مدرس مبانی اکوتوریسم در دوره های گردشگری، سفری به قبیله انسان های اولیه که در دنیا به آدمخوارها شهرت دارند داشته و توانسته زندگی آنان را از نزدیک ببیند. او با تجربه هایی تازه بازگشته و حتا وسایل شکار این قبیله را نیز با خود آورده است.

وی از معدود گردشگران ایرانی به شمار می رود که طی سفر به یکی از بدوی ترین قبایل جهان به نام کورووایی (Korowai) در جزیره پاپوآ در اندونزی، تصاویری از آنان و زندگی متفاوت شان را ثبت کرده و با دست پر به خانه بازگشته است.

چراغی که درس‌های مبانی اکوتوریسم، آشنایی با پستانداران ایران و طبیعت‌گردی را در دوره های طبیعت گردی و گردشگری تدریس می کند، درباره چاقوی شکار که یکی از وسایل مهم زندگی قبایل کورووایی به شمار می رود، می گوید:

این مردمان بدوی به آدمخوار نیز مشهورند ولی این‌گونه نیست که به‌راحتی کسی را بخورند. آنها چاقوهای منحصر به‌ فردی برای شکار درست می‌کنند.

وی می افزاید:

تیغه این چاقوهای جالب از استخوان گراز درست می شود. همچنین دسته و غلاف این چاقوها نیز دست ساز است و از بدن حیوانات برای ساخت آنها استفاده می‌شود.

او که یک کارشناس محیط زیست است، می‌گوید در روزی که به همراه آدم های بدوی برای شکار به جنگل رفته بود، این چاقو را در دست آنها می بیند که برای شکار حیوانات از آن استفاده می کردند.

شایان ذکر است که قبیله اسرارآمیز کورووایی تا سال ۱۹۷۰ فکر می کردند که غیر از آنها افراد دیگری روی زمین زندگی نمی کنند. آنها در ناشناخته ترین جنگل ها به زندگی ادامه می دهند و خانه های درختی متمایزی دارند که روی چوب های بلند و باریکی قرار گرفته اند. این نوع ساختار باعث می شود که از خطرهای احتمالی در امان باشند.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.