ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، نبود پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان، موجب سردرگمی بازار تورهای نوروزی تاجیکستان شده است. 

بر اساس این گزارش، تاجیکستان یکی از مقاصد محبوب نوروزی بین ایرانی ها به شمار می آید و مراسم نوروزی که در این کشور برگزار می شود، ایرانی های بسیاری را به سوی خود جلب می کند. این موضوع باعث شده است تا تورهای نوروزی بین ایرانی ها طرفدار بسیاری داشته باشد. اما برای امسال افزایش قیمت ارز و عوارض خروج از کشور در کنار نبود پروازهای مستقیم سبب شده تا برگزارکنندگان تورهای تاجیکستان در بلاتکلیفی باشند. 

یکی از برگزارکننده های تورهای تاجیکستان در این مورد می گوید: 

سال گذشته پرواز رفت و برگشت به تاجیکستان با پرواز تاجیک ایر برگزار می‌شد، که امسال این پرواز وجود ندارد. تاکنون نیز تلاش ایرلاین‌های ایرانی برای پرواز مستقیم نتیجه‌ای نداشته است.

این فعال تورهای گردشگری در مورد ایجاد پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان می گوید: 

یک چارتر کننده برای پرواز مستقیم از مشهد به دوشنبه در حال برنامه ریزی بود که اعلام شد این پرواز بین تهران و دوشنبه خواهد بود. اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست و حتی شنیده می‌شود ترکمنستان اجازه عبور پرواز ایرانی از آسمان خود را نمی‌دهد.

او در ادامه می گوید: 

سال گذشته پرواز رفت و برگشت با تاجیک ایر از حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا حدود دو میلیون و هشتصد هزار تومان بود. با توجه به نبود پرواز مستقیم، افزایش قیمت بلیت هواپیما، شرایط ارزی و اقتصادی بازار این تور با کاهش روبرو خواهد بود.

بررسی های چمدان نشان می دهد که در حال حاضر، فقط ترکیش ایر و گلوبال پروازهای غیرمستقیم به تاجیکستان دارند که این شرکت ها در باکو برای رسیدن به تاجیکستان توقف می کنند. این باعث می شود قیمت هر مسیر به 5 تا 9 میلیون تومان برسد و هزینه کلی تورهای تاجیکستان بالای 10 میلیون شود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET