ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، یک بانوی صربستانی  که 9 ماهی است به زبان فارسی سخن می گوید، در قسمتی از سفرنامه خود به ایران می نویسد که شیفته مانتوی زنان ایرانی و کباب کوبیده شده و برج آزادی حسابی دلش را برده است. 

تئودورا رادووانویچ، ۲۳ سال دارد و در دانشگاه بلگراد به زبان فارسی و عربی، شرق شناسی می‌خواند. او می‌گوید که زبان فارسی را در همان دانشگاه بلگراد آموخته است.

تئودورا به همراه گروهی از فارسی آموزان، در طی سفری یک ماهه برای اولین بار به ایران آمده و پس از گذراندن دوره ی دانش افزایی، فرصتی پیدا کرده تا تهران، اصفهان و کاشان را ببیند. آنچه که در ادامه می خوانید، حاصل گپ کوتاهی است که به زبان فارسی و پای برج آزادی زده شده است؛ بنایی که به نظر وی زیباترین ساختمان شهر تهران می باشد و به لحاظ معماری بالاترین امتیاز را در بین تمام ساختمان های پایتخت ایران دارد.

تئودورا از تجربه‌های هرچند کوتاهش از تهران‌گردی‌ می گوید و از غذاهای ایرانی و برخوردش با مردم تهران و لباس زنان ایرانی که شیفته‌اش شده است، تعریف می کند.

او تهران را شهر زیبایی می داند که می توان در آن غذاهای خوشمزه‌ای را پیدا کرد. وی در مدت اقامتش، خورشت قیمه و جگر خورده که به نظرش شبیه جگرهای صربستان بوده و حسابی شیفته کباب کوبیده‌ی ایرانی شده است. او در ادامه می‌گوید:

همه گروه ما که از ۴۴ کشور هستند، کباب کوبیده ایرانی را دوست داشتند.

وی با بیان اینکه تهران شهر زیبایی است که مردمان آن وقتی یک خارجی می‌بینند، تمام تلاش خود را می کنند تا کمکش کنند، می افزاید:

به بازار تجریش رفتم تا مانتو بخرم، همه دوست داشتند کمکم کنند، وقتی متوجه می‌شدند اهل صربستان هستم و زبان فارسی را دوست دارم و می‌توانم به آن سخن بگویم، خیلی خوشحال می‌شدند و برخورد خوبی داشتند.

این بانوی صرب علاقه ی زیادی به لباس زنان ایرانی نشان می دهد و با لبخند بیان می‌کند:

می‌دانم که بعضی‌ها با حجاب و پوشش مشکل دارند، ولی من از آن دسته نیستم، چون لباس زنان ایرانی را دوست دارم، حتی یک مانتو برای خودم خریدم که خیلی دوستش دارم و با آن به صربستان می‌روم.

تئودورا پس از گشت و گذار در تهران، بالاترین امتیاز را به برج آزادی می‌دهد و می‌گوید:

برج آزادی معماری بسیار زیبایی دارد و یکی از بهترین ساختمان‌های شهر تهران به حساب می‌آید. موزه‌ی جالبی هم دارد، ولی خیلی قدیمی است و باید تجدید شود، اما در هر حال این برج از بیرون بهترین معماری را دارد، حتی از برج میلاد و دیگر ساختمان‌های تهران قشنگ‌تر است.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET