karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همیشه مناطق دیدنی بکر و زیبا و یا اماکن رمانتیک ایران و جهان را به شما پیشنهاد کردیم تا سفر کنید و با دوستان و خانواده اوقاتی خوش را سپری نمایید، اما امروز می خواهیم کمی تنوع به خرج دهیم. مقصدی را معرفی می کنیم که باید همراهانی شجاع را با خود ببرید، جایی کاملا مرموز با چاشنی رعب و وحشت، مقصدمان یکی از محبوب ترین مکان ها برای تجربه ی گردشگری سیاه است، سفر با چاشنی رعب و وحشت...

به مردابی رمزآلود و مرگ آور در آمریکا می رویم که نامش مانچاک ( Manchac )  است؛ مردابی که صدها تَن در آن و محله های اطرافش به قتل رسیده اند. آواهای رمز آلود و غریب هنوز هم از این مرداب به گوش می رسد، حتی از گام برداشتن بر روی زمین سفت اطراف مرداب هم خواهید ترسید، زمانی که تکه شاخه های درختان به آرامی زیر پایتان می شکنند و صدا می دهند، از جا خواهید پرید...

حال تصور کنید وقتی اطراف این مرداب دلهره آور و بد سیرت این قدر هولناک است، داخل مرداب مانچاک که پر از تمساح، جنازه و داستان های وحشتناک است چه می گذرد.

آن طور که می گویند تالاب مانچاک از اول این چنین نفرین شده و بدذات نبوده، اما وقایعی رخ داد که سبب شد تا امروزه این مرداب به یکی از ترسناک ترین مناطق دنیا تبدیل شود. همین ترس و وحشت این مرداب و صد البته علامت سوال هایی که در رابطه با سرگذشت آن وجود دارد، سبب شد تا راهی سفری رعب آور شویم تا با ماجراهای نا معلوم آن آشنا شویم. اینجا گردشگران ماجراجو را به سوی خود می کشاند؛ کسانی که از سقوط در باتلاق هراسی ندارند و نمی ترسند ارواح مرداب روحشان را تسخیر کنند.آن ها به این اماکن می روند تا نوع سیاهی از گردشگری را تجربه کنند. در مورد گردشگری سیاه اطلاعاتی دارید؟ اگر می خواهید با این نوع از گردشگری بیشتر آشنا شوید و یا حتی اطلاعاتی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران می خواهید مطالب زیر را بخوانید تا بیشتر در مورد مقصدی که می رویم، بدانید:

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

حالا که کمی با گردشگری سیاه آشنا شدید، با کارناوال همراه شوید تا به یکی از ترسناک ترین مقاصد دنیا برویم، اما آرام بیایید تا اسیر نفرین مرداب نشویم.

مرداب مانچاک

چرا مرداب مانچاک؟


- از ترسناک ترین اماکن گردشگری دنیا است.

- درون و داخل این مرداب پر از اجساد و جنازه ی مردگان می باشد.

- داستان و ماجراهای ترسناکی درباره ی این مرداب وجود دارد.

- از نظر آمریکایی ها این مرداب طلسم شده است.

مرداب مانچاک

نگاهی به مرداب مانچاک | Manchac Swamp

به یکی از ترسناک ترین مناطق طبیعی دنیا در لوئیزیانا آمده ایم، ایالتی از ایالت های جنوبی آمریکا که گزارشات زیادی مبنی بر مرگ و میر و قتل های مرموز در آن اعلام شده است. بار سفر بستیم و به مرداب مانچاک می رویم، باتلاقی پر از اجساد و ارواح سرگردان...

در محل تلاقی دو رودخانه ی ایبرویل ( Iberville ) و می سی سی پی مردابی وجود دارد که پوشش گیاهی انبوه و درختان سر به فلک کشیده احاطه اش کرده اند و کمی رسیدن به آن کار دشواری است. مردابی غریب و دور افتاده که رطوبت محیط هم به آن کمک کرده تا چهره ای غمگین و خوفناک تری به خود بگیرد تا جایی که اگر خیره به آن نگاه کنید ترس و وحشت سراسر وجودتان را فرا خواهد گرفت. اینجا بیشتر مواقع غرق در مه است و نمی توانید تا چند قدم جلوترتان را ببینید.

آب مرداب مانچاک سبز، کدر و پر از جلبک است و مار، تمساح و حشرات گزنده ی زیادی در مانچاک زندگی می کنند، اما جالب اینجا است که وجود هیچ یک از حیوانات و خزندگان، دلیل ترسناک بودن این تالاب نیستند و نکته ای که مانچانک را به یکی از رعب آورترین نقاط گردشگری دنیا تبدیل نموده، داستان ها و ماجراهایی است که درباره ی این مرداب دهان به دهان می شود؛ می گویند این مرداب را جادوگر بدجنسی طلسم کرده است.

همیشه تالاب های دور افتاده ماجراهایی را در پس خود دارند که اگر بیشتر جستجو کنید حتما ریشه ی آن ها را در افسانه ها خواهید دید مثل دریاچه پنج گل چین که سایه های ارواح در آن دیده می شود و یا راز های سر به مهر دریاچه تخت سلیمان در کشورمان ایران. در ادامه نگاهی داریم به داستان های این مرداب نفرین شده تا شاید پرده از اسرار آن برداریم.

مرداب مانچاک
مرداب مانچاک

مرداب مانچاک را در ویدئو تماشا کنید

افسانه های مرداب مانچاک

آمریکایی ها معتقدند که دریاچه ی مانچاک نفرین شده و بسیار خطرناک است، افسانه ی نفرین شدن مرداب مانچاک با جزئیات مختلفی روایت می شود و ما در این بخش به چند مورد از مهم ترین افسانه های مرداب می پردازیم:

1-افسانه جولی سفید: 

یکی از افسانه های مرداب مانچاک، از پرنسسی با نام جولی می گوید که در اوقات فراغتش به این مرداب می آمد، قدم می زد و با خود خلوت می کرد. او در کنار مرداب آوازهای مرموزی می خواند، جست و خیز می کرد و شبه وار در سکوت این مرداب می گشت. برخی به او ملکه وودو نیز می گویند و برخی دیگر شبح سفید. اما آن چه که مشخص است و بیشتر تکرار شده وجود دختری آوازخوان در اطراف مانچاک می باشد. مردم روستاهای اطراف او را دوست نداشتند و فکر می کردند دمدمی مزاج و تندخوست؛ جولی شخصیت دوست داشتنی و محبوبی میان مردم نبود اما نکته ای جالب درباره ی ملکه وودو وجود داشت؛ او هر چه پیش بینی می کرد درست از آب در می آمد و بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه اتفاق می افتاد.

زمان می گذشت و اهالی ده تنفرشان نسبت به جولی زیاد و زیادتر می شد، به مرور و کم کم او دیگر شور و حال گذشته را نداشت و غمگین و غمگین تر می شد، او در گذشته راهبه بود اما نسبت به دیگر راهبه های منطقه اصلا هم ترسناک نبود و نمی دانست چرا اهالی دِه از او می ترسند و برخورد خوبی ندارند.

روزی جولی کاسه ی صبرش لبریز شد، او از دست همه خسته بود و از ستم هایی که می دید سخت آشفته. او در کنار مرداب مانچاک ایستاد و همه ی اهالی روستاهای اطراف را نفرین و پیش بینی کرد که به زودی خود و همه ی مردمان روستاهای اطراف خواهند مرد. او گفت به زودی من می میرم و همه ی شما را با خود به این مرداب خواهم کشید، من می خواهم بمیرم و همه را با خود می برم.

اهالی روستاهای مانچاک می گویند او ساحره بود و به دلیل جادوهایی که انجام می داد به مرور زمان تنها و تنهاتر شد اما کسی از طینت و درونش و صحت این موضوع مطمئن نیست.

مرداب مانچاک

آشنایی جولی جادوگر | ساحره ای که باتلاق را نفرین کرد

جولی یا جولیا برون ( Julia Brown ) نام اصلی کسی است که او را در لوئیزیانا با نام شبح سفید یا ملکه وودو می شناسند. دقیق معلوم نیست که او راهبه، ساحره و یا ماما بوده، اما مشخص است که به اهالی دهکده در زمان بیماری و درماندگی یاری می رسانده.

شبح سفید در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم زندگی می کرده. گفته می شود که اهالی دِه به خاطر کمک های او به بیمارانشان از او قدردانی می کردند. اما جولیا بعد از مدتی کم کم شروع به ترساندن و تند خویی با مردم ده های اطراف، که قدر کمک های او را نمی دانستند، کرد و درباره ی آن ها پیش بینی های ترسناکی را به زبان می آورد. تا این که در 28 دسامبر سال 1915 میلادی هم زمان با روز مرگ جولی، همه شاهد اوج خشم وی و وقوع حادثه ای وحشتناک بودند...

خشمی که همه را به کام مرگ کشاند...

گفته می شود اهالی همه در تشییع جنازه ی او شرکت کرده بودند تا شاید جولیا از نفرینش صرفه نظر کند، اما او هیچ گاه این کار را نکرد و همه را به یک باره کُشت، به صورتی که گفته می شود هیچ کس زنده نماند البته بعضی ها اعتقاد دارند دو نفر زنده ماندند و این داستان را برای دیگران بازگو کردند.

جولی سفید
جولی سفید

علت نفرین شدگی مرداب مانچاک و نفرین جولیا برون

سال 1915 جولیا برون یا راهبه وودو در گذشت، می گویند او در روزهای پایانی عمرش بارها و بارها گفت:

.One day I’m gonna die, and I’m gonna take all of you with me

من یک روز خواهم مرد و همه ی شما را با خود می برم.

در روز تشییع جنازه ی او که خیلی هم شلوع بود طوفانی به پا شد و صدها تَن از اهالی سه روستای مجاور مرداب مانچاک کشته شدند. بر طبق افسانه و داستان هایی که با عنوان جولی سفید روایت می شود، گفته شده همه ی کسانی که در تشییع جنازه ی او شرکت کردند، مُردند و هیچ کس جان سالم به در نبرد. به دلیل این که به صورت ناگهانی عده ی زیادی کشته شده بودند و تعداد جنازه ها بسیار زیاد بود همه ی جسد ها بدون هیچ مراسم و تشریفاتی در یک گور دسته جمعی داخل مرداب مانچاک به خاک سپرده شدند.  

گفته شده که برخی اجساد مردگان هنوز هم در میان لجنزار مرداب مانچاک وجود دارند و نفرین شبح سفید باعث شد تا آب، پشت پل مانچاک ( Manchac Swamp ) که یکی از بزرگ ترین پل های دنیا است، جمع شود و به یک باره سیلی سهمناک جاری شده و همه ی اهالی روستاها را بُکشد؛ اکنون هم به دلیل غرق شدن آن ها در لجن و گل در اطراف و داخل این مرداب جسد مردگان پیدا می شود و از مهم ترین دلایل هولناک بودن این مرداب است.

اما واقعا این داستان واقعیت دارد!؟ آیا اجسادی که گاها امروز در این باتلاق و در میان لجن ها دیده می شوند، مرگشان به دست جولی و نفرین سیاه او رقم خورده....

مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

2- افسانه شکارچی 

ماجرا به نفرین جولی ختم نمی شود، برخی دیگر افسانه ی دیگری را نقل می کنند؛ در اطراف این مردابِ نفرین شده جانوری درشت هیکل و خونخوار وجود دارد، با قدی حدود 3 متر که در اطراف این مرداب مانند شبحی وحشتناک گاهی ظاهر می شود. این جانور را چیزی شبیه به گرگ یا سگ با دندان هایی تیز و برنده وصف می کنند که بدنی شبیه به انسان و سری شبیه به گرگ و چشمانی سرخ دارد. این حیوان روگارو ( Rougarou ) نام دارد و اسمش در چندین افسانه ی شوم دیگر هم آمده است.

گرگ وحشتناک به صورت بی رحمانه ای به انسان ها حمله برده و جان آن ها را می گیرد و داخل مرداب می اندازد. می گویند این گرگ آدم نما هر زمانی که اراده کند از دید همه ناپدید می شود. به دلیل وجود چنین موجود خبیثی در اطراف مرداب، تالاب مانچاک را نفرین شده می دانند. مخصوصا افرادی که برای اولین بار این مرداب را می بینند احساس نا امنی شدیدی دارند.

اما روگارو... او با خوردن و یا گاز گرفتن انسانی دیگر این نفرین را به دیگران انتقال می دهد و خود رها می شود به همین دلیل اعتقاد به افسانه ی شکارچی همچنان ادامه دارد...

در راستای افسانه ی شکارچی گفته می شود: شبی پسر جوانی در حال عبور از این نواحی نفرین شده بود که سگی وحشی و شبیه به گرگ به او حمله می کند و او به شدت زخمی می شود. پسر جوان از کوله اش چاقویی بیرون می آورد و به سگ حمله می کند، ناگهان آن سگ وحشی به انسان  تبدیل می شود و به پسر می گوید که جادوگری سال ها پیش او را نفرین کرده بود و اکنون نفرینش به پسرک منتقل شده و او ممکن است از این پس به آشنایانش آسیب برساند. پس از مدتی، یکی پس از دیگری دوستان آن پسر ناپدید شدند و جسد خود او نیز پیدا شد. همه می گفتند که وی خودکشی کرده است.

از این قبیل داستان ها که حکایت از حمله ی جانوری بزرگ و پر مو با بدن شبیه انسان و صورتی گرگینه دارد، زیاد در آمریکا روایت می شود، حتی بعضی ها اعتقاد دارند که این گرگ آدم نما تنها در زمان هایی که ماه کامل است پدیدار می شود.

به همه ی این اوصاف نکته ی مهم درباره ی افسانه ی گرگینه، اعتقاد به وجود موجودی وحشی و شبیه به گرگ در اطراف مرداب مانچاک است.

مرداب مانچاک لوئیزیانا
گرگینه

علت حقیقی نفرین مرداب مانچاک

اگر بخواهیم کمی علمی تر به داستان مرداب نفرین شده ی مانچاک بنگریم و توجیه کنیم که در تاریخی که می گویند جولیا مُرد چگونه همراه او 350 نفر دیگر هم در اطراف این باتلاق به قتل رسیدند، تنها یک توجیه و دلیل منطقی وجود خواهد داشت و آن هم وقوع طوفان است. در سال 1915 میلادی طوفان سهمناکی جنوب ایالت لوئیزیانای آمریکا را در بر گرفت و سبب شد 350 تن جان خود را از دست بدهند.

یکی از اهالی از آن طوفان جان سالم به در برد می گوید:

من در حال شستن لباس رو به روی خانه ام بودم که طوفان شروع شد و با سرعتی نزدیک به 120 یا 30 مایل در ساعت همه چیز را از بین برد. صدای اشیایی که به خانه ام برخورد می کردند و به آن صدمه وارد می کردند را خوب می شنیدم.

گاهی آن قدر حادثه تلخ و ناگوار است که مردم از پذیرفتن واقعیت سرباز می زنند و ترجیح می دهند خرافه و داستان های افسانه ای را باور کنند، داستان مرداب نفرین شده ی مانچاک هم همین گونه است، علت اصلی مرگ صدها تن به یکباره در این منطقه وقوع طوفان و سیلی سهمناک بود اما برخی ترجیح دادند روایات را طوری دگرگون کنند که علت اصلی محو شده و مرداب به جاذبه ای خاص برای علاقمندان به گردشگری سیاه تبدیل شود.

مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

گردشگران در مرداب مانچاک

با گذشت سال های متوالی از وقوع طوفان لوئیزیانا مسئولین تلاش زیادی کردند تا این منطقه را که با نام روستای جولیا شناخته می شود بازسازی کنند و به شکل اولیه بازگردانند، اما هرگز نتوانستند منکر این موضوع شوند که مرداب مانچاک گوری دسته جمعی است.

در حال حاضر این مرداب به این دلیل شهرت یافته که یکی از مناطق ماوراء الطبیعی محبوب دنیا است و اتفاقات عجیبی در آن رخ داده، به همین دلیل سالانه افراد زیادی به مرداب مانچاک می روند تا صدای اشباح را بشنوند. حتی برخی از آن ها هنوز به دنبال آواهای دردناک و رنج آلود جولیا هستند. حتی در سال 2009 میلادی عده ای محقق به این مرداب رفتند و تلاش کردند تا فعالیتی ماورائی را در این سرزمین کشف کنند. آن ها هر آنچه که می دانستند و حتی در فیلم های تخیلی هم دیده بودند روی این مرداب آزمایش کردند اما سرانجام نتیجه ای نداشت.

اگر علاقمند به بازدید از این مرداب نفرین شده هستید برای شما تورهایی گردشگری تدارک دیده شده که می توانید با خرید آن ها در اطراف این مرداب قدم بزنید و ساعاتی را در قلب یکی از ترسناک ترین مناطق دنیا سپری کنید.

مرداب مانچاک
photo by AWESOME Steven Blackmon
مرداب مانچاک
مرداب مانچاک

 تفریحات گردشگران در اطراف مرداب مانچاک

آمریکا سرمایه گزاری زیادی در زمینه ی گسترش گردشگری سیاه در کشورش کرده است و مرداب مانچاک هم همانطور که ملاحظه کردید از ترسناک ترین مناطق موجود در دنیا است. اما شاید سوال برایتان ایجاد شود که گردشگران دقیقا برای انجام چه کاری به سوی مرداب مانچاک می روند و چه تفریحاتی برای آن ها وجود دارد. مسلما تفریحاتی مانند گشت و گذار و قدم زدن در اطراف مرداب و عکاسی از آن وجود دارد اما در این بخش می خواهیم دقیق تر بدانیم که گردشگران شجاعی که به این مرداب می روند دقیقا چه می کنند:

1- کمپ

گذراندن شب در منطقه ی خالی از سکنه ی روستای جولیا تجربه ای واقعا وحشتناک است که توریست های علاقه مند را فریب می دهد تا به لوئیزیانا بروند. متاسفانه به دلیل کم بودن افرادی که تصمیم به کمپ کردن در این ناحیه می گیرند تصویری از کمپ این منطقه در دسترس نیست.

مرداب مانچاک لوئیزیانا

2- کایاک و قایق سواری

شاید عجیب ترین تفریح این باتلاق کایاک سواری در آن و آب راه های اطرافش باشد. هنگامی که از مرداب عبور می کنید امکان دارد تمساح هایی که بالا و پایین می پرند را ببینید. البته لیدرها و قایق رانانی که مسافران را هدایت می کنند بسیار ماهر و توانمند هستند. همچنین قایق های مخصوصی با ظرفیت 6 تا 20 نفر در کنار این مرداب مستقر هستند که توریست ها را به داخل مرداب مانچاک می برند.

هزینه ی قایق سواری در این مرداب روی مبلغ تورهای گردشگری حساب می شود و به دلیل آن که گردشگران برای حفظ امنیتشان تور تهیه می کنند و بسیار کم پیش می آید که کسی به تنهایی برای سفر به این مرداب اقدام نماید و اطلاعاتی درباره ی هزینه قایق سواری در این مرداب وجود ندارد.

مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

3- تماشای حیوانات

مرداب مانچاک همه چیزش ترسناک است حتی حیواناتی که در داخل و اطراف آن زندگی می کنند. بنا بر این که در چه فصلی به لوئیزیانا می روید جانورانی که ممکن است مشاهده نمایید متفاوت می باشد، اما حیواناتی مانند تمساح، راکون، گربه ماهی، حواصیل، مار و ... در این زیست بوم زندگی می کنند.

مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

4- پرنده نگری

پرندگان گوناگونی در اطراف مرداب وجود دارند که حتی اگر گردشگران نتوانند آن ها را با چشم ببینند می توانند گوشه ای بنشینند و به صدای مرموز آن ها گوش فرا دهند. پرنده نگری در سال های اخیر علاقمندان زیادی پیدا کرده است و کارناوال هم در گذشته به این مبحث پرداخته است که می توانید با کلیک روی لینک های زیر آن ها را مطالعه نمایید:

پرنده نگری | تفریحی مسئولانه و آرامش بخش

آشنایی با پرنده های رکورددار در گینس

مرداب مانچاک

5- بازدید از کلبه جولی سفید

در حال حاضر کلبه ای خالی از سکنه در کنار مرداب مانچاک وجود دارد که به مرور زمان تبدیل به خانه ی جانواران شده است. این کلبه محل زندگی جولی سفید بوده و هم اکنون گردشگران می توانند از آن دیدن کنند.

مرداب ترسناک
مرداب لوئیزیانا

مرداب مانچاک در رسانه های عمومی

مطمئنا طبیعتی زیبا و مردابی بکر سوژه ی خوبی برای ساخت فیلم های ترسناک است. مرداب مانچاک با افسانه و داستان های عجیبش نظر هنرمندان و فیلم سازان را به خود جلب کرد.

در سال 2006 میلادی سازمان مطالعات جنوب شرقی لوئیزیانا مبلغ 35 هزار دلار از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرد تا آن را صرف فیلم سازی در رابطه با مرداب مانچاک کند و در آن از زیان هایی که گردشگران به لوئیزیانا و مرداب مانچاک وارد می آورند سخن بگوید. به همین منظور فیلمی به نام  ( docu-drama ) ساخته شد.

چند کتاب هم درباره این مرداب نفرین شده نگاشته شده از جمله: manchac swamp و One of the prettiest spots i have seen و ...

مرداب مانچاک
مرداب مانچاک

نکاتی جالب درباره مرداب مانچاک

- اگر کسی در هنگام قایق سواری در مرداب مانچاک دستش را از درون قایق بیرون بیاورد امکان دارد تمساح به او حمله کرده و دستش را قطع کند. به همین دلیل در برخی نقاط این دریاچه تابلوهای هشدار دهنده نصب شده است.

- وودو نام یک نوع جادو است که در آن از عروسک برای نفرین و سحر کردن افراد استفاده می شود، می گویند به دلیل این که جولیا از این جادو استفاده می کرده به او ملکه وودو می گفتند.

- طول تمساح آمریکایی می تواند به 4.6 متر برسد و وزنی حدود 230 کیلوگرم داشته باشد.

- پل مانچاک یکی از طولانی و معروف ترین پل های دنیا است که 36.69 کیلومتر طول دارد.

- هم اکنون اطراف باتلاق کاملا خالی از سکنه است.

مرداب مانچاک لوئیزیانا
photo by Harlan Doherty
مرداب مانچاک لوئیزیانا

دیدنی های اطراف مرداب مانچاک

در شهر لوئیزیانا اماکن دیدنی زیادی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم در سفرتان به این ایالت زیبا از آن ها نیز دیدن نمایید، جاهایی مانند:

- دریاچه چارلز

- دهکده سنت فرانسیسویل

- شهر لافایت

تصویر شهر لافایت

شهر لافایت

تصویر دریاچه چارلز

دریاچه چارلز

دسترسی و هزینه

دیدن از این مرداب زیبا با تهیه ی تور گردشگری ممکن است و افراد بسیار کمی بدون تور برای دیدن این مرداب نفرین شده اقدام می کنند. اغلب تورها 40 دقیقه پیش از شروع زمان تعیین شده برای تور، در محلی خارج از محوطه ی مرداب مانچاک با مسافران قرار می گذارند و یا با حمل و نقلی که هزینه اش روی مبلغ تور حساب شده به دنبال مسافرانشان می روند، ما هم پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این مرداب تور تهیه نمایید.

هزینه تور مرداب مانچاک: بنابر خدماتی که تورها به شما ارائه می دهند هزینه ها متفاوت است اما به طور میانگین هزینه ی تورهای گردشگری مرداب مانچاک برای بزرگسالان 44 دلار و برای کودکان 21 دلار است.

برای افرادی که ترجیح می دهند به تنهایی از مرداب دیدن کنند باید بگوییم که بین ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر فرصت دارند که خود را به آدرس مندرج در زیر برسانند، اما باز هم پیشنهاد می کنیم به تنهایی به این مرداب نروید زیرا برای حفظ امنیت احتیاح به یک راهنمای با تجربه خواهید داشت.

آدرس: آمریکا، لوئیزیانا، لاپلاس، کیلومتر 110 جاده فرنیر.

.Address: 110 Frenier Rd, Laplace, LA 70068, USA

مرداب مانچاک لوئیزیانا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

توصیه کارناوال

اگر تور تهیه کنید حتما به شما گفته می شود که برای این سفر هیجان انگیزتان چه لوازمی لازم است همراه داشته باشید اما اگر به تنهایی سفر می کنید باید بگوییم که وسایل زیر حتما نیاز پیدا خواهید کرد:

یک دست لباس اضافی

چراغ قوه

لباسی که شما را در برابر باد محافظت کند

حوله

کلاه

عینک آفتابی

دوربین ضد آب

آب آشامیدنی

کرم ضد آفتاب

مرداب مانچاک لوئیزیانا

سخن آخر

درباره ی ترسناک ترین اماکن دنیا چه اطلاعاتی دارید؟

ترسناک ترین جایی که تا به حال رفته اید کجا بوده است؟

آیا می دانید اماکن رمز آلود در ایران هم زیاد هستند و شما با کلیک روی لینک های زیر می توانید با آن ها آشنا شویم:

اماکن رمزآلود ایران

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

تجربیاتتان را از سفرهای هولناکتان در ایران و جهان با ما در میان گذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

بهروز

من نمیدونم صاحبان این مطالب گردشگر هستند و یا نویسنده،به هر حال خیلی مطالبتون عالی و بی نقصه،چه از نظر ادبی و چه گردشگری آرزوی سلامتی و شادی رو برای همه دوستان دارم.

انتشار:19 خرداد 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

ملینا

مطالب سایت شما فوق العاده عالی بود امیدوارم همیشه مطالب عالی بزارید.

انتشار:11 فروردین 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

م

عااااالی

انتشار:16 دی 1395

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.