ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رییس جمهور در خبری اعلام کرد پرونده ثبت جهانی ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی تیرماه سال آینده به اجلاس یونسکو می رود.

آقای مونسان این خبر را در دیدار با جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس اعلام کرد و گفت: 

ماسوله یکی از نقاط زیبا و دیدنی کشورمان است و باید از ظرفیت های آن برای توسعه گردشگری استفاده شود. 

معاون رییس جمهور در ادامه در مورد جایگاه ماسوله در گردشگری ایران افزود: 

ماسوله باید در حوزه گردشگری و به ویژه در بخش بوم گردی به مقصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از روند ثبت جهانی این اثر در اجلاس یونسکو صحبت کرد و گفت:

با توجه به اینکه هر کشور سالیانه یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار تاریخی خود دارد، ما تلاش کردیم با اقدام های ابداعی آثار بیشتری را در قالب یک پرونده به ثبت جهانی برسانیم، ثبت محور ساسانی که 300 کیلومتر وسعت دارد و بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده، نمونه ای از این اقدام است. 

آقای مونسان در ادامه افزود: 

ماسوله هم در قالب پرونده جنگل های هیرکانی، تیرماه سال آینده در اجلاس میراث جهانی یونسکو مطرح می شود و امیدواریم با دفاع کارشناسان سازمان این پرونده امسال در فهرست میراث جهانی به ثبت برسد. 

معاون رییس جمهوری پس از صحبت های طراح ایده میزبانی رشت برای رویدادهای گردشگری خوراک، در مورد آن چنین توضیح داد:

سازمان میراث فرهنگی حمایت و پشتیبانی لازم را برای برگزاری این رویداد خواهد داشت، اما برگزاری چنین رویدادی در سطح بین المللی نیازمند یک متولی و تعیین بودجه مورد نیاز است. 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به بررسی وضعیت کاروانسرای شاه عباسی رشت پرداخت و در مورد سخنان سرمایه گذار این بنای تاریخی گفت: 

موضوع های مربوط به کاروانسرای شاه عباسی رشت باید با در نظر گرفتن مفاد قرارداد پیگیری و رفع شود، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و سرمایه گذار باید به توافق و تفاهم برسند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.