karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 اسفند 1401

به روز رسانی

23 اسفند 1401

به نقل از میراث باشی

نخستین اکوکمپ ایران در متین‌آباد به دلیل عدم رعایت حجاب پلمپ شد. تعطیلی اکوکمپ متین‌آباد و هتل‌عامری‌ها بیکاری بیش از ۱۶۰ نفر در آستانه نوروز را در پی خواهد داشت. واقفی مدیر این مجموعه در گفت و گو با میراث‌باشی تایید کرد که این اکو کمپ از شنبه ۲۰ اسفند با حکم دادستانی به دلیل عدم رعایت حجاب توسط گردشگران پلمپ شده است.

او تاکید کرد:بیش از ۷۰ نفر پرسنل در این مجموعه مشغول به کار هستند. یادآوری این نکته ضروری است که بیش‌تر افراد شاغل در این اکو کمپ  افراد بومی و محلی هستند که گردشگری باعث اشتغال‌زایی برای آنها شده است.

گفته می‌شود که هتل عامری‌ها کاشان هم با حکم دادستان به همین دلیل  پلمپ شده است. این هتل هم با اشتغال ۹۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم بزرگترین مجتمع هتلینگ سنتی در منطقه کاشان است و رتبه نخست هتل‌های سنتی در خاورمیانه در سال ۲۰۲۲ را دارد. پیش‌تر هم خبر رسیده بود که شهر زیر زمینی نوش‌آباد کاشان و برخی از سفره‌خانه‌های کاشان و آران و بیدگل به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی پلمپ شده است.  

اکوکمپ کویری متین آباد کاشان هم  نخستین اکوکمپ ایران در کویر نطنز است. اکو کمپ کویری متین آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب نطنز  و ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر کاشان قرار گرفته است.

این اقامتگاه در ابتدای رمل های شنی بزرگ کویر “پشت ریگ” در جنوب دریاچه نمک “مسیله” و در نزدیکی قلعه “کرشاهی” احداث شده است. این منطقه گردشگری، نخستین اکو کمپ ایران است که با هدف توسعه گردشگری پایدار و حفاظت از زیست بوم منطقه ساخته شده است و با استقبال گردشگران داخلی و خارجی مواجه است. 

برادران «اشرف واقفی» که اصالتا از اهالی نطنز هستند، در سال ۱۳۸۵ به فکر ساخت این اکو کمپ افتادند تا مسافران عاشق سفر شبی را در این منطقه به صبح برسانند.

هنوز مسئولان وزارت گردشگری نسبت به این موضوع اعلام نظری نکرده‌اند.

کمپ متین آباد

وبسایت کمپ متین آباد

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.