karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نام موزه و بازدید از موزه ها که به میان می آید افراد زیادی از انجام این فعالیت سر باز می زنند و اظهار می کنند که علاقه ای به تاریخ و گذشتگان ندارند، بخصوص جوانان و نوجوانان که ترجیح می دهند در دنیای هیجانات و شور و حال جوانی زندگی کنند.
اما امروز کارناوال می خواهد دید شما را به موزه ها تغییر دهد. باید بدانید که بسیاری از موزه ها در زمنیه های تاریخی یا آنچه عموم مردم از تاریخ تصور می کنند فعالیت نمی کنند بلکه موزه هایی وجود دارند که اگر جوانان از وجودشان با خبر باشند حتما برای چشیدن طعم ماجراجویی های باورنکردنی از آن ها دیدن خواهند کرد.
قصد داریم تصوراتتان را به چالش بکشیم و شما را با موزه هایی آشنا کنیم که اشیایی وحشتناک را به نمایش گذاشته اند و به عبارتی دیگر ترسناکترین موزه های دنیا هستند و با بازدید از آن ها احتمال جیغ زدن از شدت دلهره بسیار زیاد است. اما چه چیزهایی در این مکان ها در معرض دید عموم اند؟ چرا این موزه ها ملقب به هولناکترین مکان های دنیا شده اند؟ با ما همراه باشید تا بیشتر با این موزه ها آشنا شویم و راز آن ها را کشف کنیم ابتدا از موزه هایی شورع می کنیم که کمتر ترسناک هستند تا آرام آرام به وحشتناک ترین موزه ی جهان برسیم.

ترسناک ترین موزه های دنیا

7- موزه مومیایی های دلاس | El Museo De Las Momias

اینجا موزه ای پر از مومیایی است، از زن و بچه گرفته تا پیرمرد و پیره زن همه اینجا گرد هم جمع شده اند. اما داستان وجود چنین موزه ای چیست؟ ماجرا از این قرار است که در سال 1833 میلادی در مکزیک بیماری وبا شیوع پیدا کرد و در طی آن انسان های کوچک و بزرگ زیادی جان باختند؛ انسان هایی که تعدادی از آن ها مومیایی شده بودند. در اطراف شهر گوآناخوآتو (Guanajuato) شمار مومیایی ها و مبتلایان وبا بیشتر بود. مومیایی ها چندین سال در زمین دفن شده بودند تا این که در طی یک حفاری باستان شناسان گوری بزرگ از مومیایی ها یافتند که به خودی خود شمارشان به اندازه ی اهالی یک شهر می رسید، آن ها پس از انجام مطالعات مومیایی ها را در این موزه به نمایش گذاشتند تا یادواره ای باشد از شیوع وبا در گوآناخوآتوی مکزیک. مومیایی نوزاد و کودکان زیادی هم در این موزه نگهداری می شوند که از هولناک ترین قسمت های این مرکز تفریحی به حساب می آیند.
بلیت ورودی:
55 دلار (معادل 220 هزار تومان)
ساعت بازدید:
9 صبح تا 6 بعد از ظهر
آدرس: مکزیک، گوآناخوآتو، اکپلنادا دل پانتئون مونیسیپال.
.Address: Explanada del Panteón Municipal s/n, Centro, 36000 Guanajuato, Gto., Mexico

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

6- موزه کاتاکمب دی کپوچینی | Catacombe dei Cappuccini

در سال 1599 میلادی راهبان ایتالیایی به راهی جدید برای مومیایی کردن اجساد و انتظار برای جهان آخرت و روز قیامت پیدا کردند آن ها دخمه ی بزرگی حفر نمودند و اجساد را پس از مردن به داخل قفسه هایی موجود در این حفره برده و آویزان می کردند و گاهی آن ها را با سرکه و مواد ضدعفونی کننده ی دیگر می شستند. در نهایت برخی از جسد ها را مومیایی کرده و بعضی دیگر را در محفظه هایی شیشه ای قرار می دادند. لباس این افراد هم با یکدیگر فرق داشت، بعضی ها لباس های نو و خوبی به تن داشتند و برخی دیگر فقط در طناب پیچ شده بودند که باستان شناسان این عمل را کاری برای طلب بخشش می دانستند.
بیشتر مومیایی های این دخمه راهبه هستند و به گونه ای قرار گرفته اند که گویا واقعا منتظر روز قیامت می باشند. به مرور این دخمه به محیطی ترسناک تبدیل شد که پر از اجساد ایستاده بود. امروزه این مکان به موزه تبدیل شده و علاقمندان می توانند از آن دیدن کنند.
هزینه بلیت:
3 یورو (معادل حدودا 12.750 هزار تومان)
ساعات بازدید:
9 صبح تا 13
3 بعداز ظهر تا 6 بعد از ظهر
آدرس: ایتالیا، پالرمو، چیازا کاپوچینی.
.Address: Piazza Cappuccini, 1, 90129 Palermo, Italy

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

5- موزه روانپزشکی گلور | The Glore Psychiatric Museum

موزه ی گلور در آمریکا قرار دارد و سابقه ی 130 ساله ی پزشکان این دیار را در زمینه ی درمان بیماری های روانی به بینندگان نشان می دهد. شما در این موزه می توانید به وضوح آثار و نشانه های بیماری های روانی را در این موزه تماشا کنید، دست نوشته هایی که از ذهن بیماران نشات گرفته، وسایل و داروهایی که برای درمان بیماران استفاده می شده و حتی لباس افراد روانی را در این مکان می توانید مشاهده کنید. با بازدید از این مکان صحنه های دردناک و خشنی هم پیش رویتان نقش خواهد بست و با روش های وحشتناکی که برای کنترل بیماران استفاده می شده آشنا خواهید شد.
بازدید از این موزه می تواند اندازه ی بازدید از زندان گوانتانامو ترسناک باشد و بازدید از آن را به ماجراجویان و افراد شجاع پیشنهاد می کنیم.
هزینه بلیت:
6 دلار (حدود 24 هزار تومان)
ساعات بازدید:
10 صبح تا 5 عصر
آدرس: سنت جوزف، خیابان فردریک.
.Address: 3406 Frederick Ave, St Joseph, MO 64506

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

4- موزه سلامتی زنان | Menstruation & Women's Health

این موزه بیان گر داستان زندگی مردی آمریکایی به نام هری فینلی (Harry Finley) می باشد، او از سال 1995 میلادی زندگی خود را وقف بررسی و تحقیق درباره ی بیماری های زنانه و بخصوص معقوله ی قاعدگی زنان کرد. همه ی وسایل و ابزارالاتی که هری در این راستا از آن ها بهره گرفت را می توانید در موزه ی سلامتی زنان مشاهده کنید.
انواع لباس های مناسب و نامناسب برای بانوان و مانکن های گوناگون و جالب در این موزه گرد هم آمده اند، این موزه در زیرزمین یک خانه که قبلا محل کار هری بوده برقرار است و همین موضوع کمی موزه را ترسناک و منحصر به فرد کرده است. کارهای هری بارها توانسته تمجید مجله ی نیویورک تایمز و دانشگاه جانز هاپکینز را بر انگیزد.
هزینه بلیت:
نامشخص
ساعات بازدید:
باید به صورت خصوصی با موزه ارتباط برقرار کرده و وقت بازدید بگیرید.
آدرس: نیویورک، موزه ی سلامتی زنان.
.Address: New York The Museum of Menstruation & Women's Health

ترسناک ترین موزه های دنیا

3- موزه عروسک های سخنگو | The Vent Haven Ventriloquist

موزه ای در ایالت کنتاکی آمریکا وجود دارد که راوی بعدی ترسناک است که همیشه در پس ذهن همه ی ما وجود داشته اما کمتر به آن توجه می کنیم. در این موزه انواع و اقسام عروسک های سخنگو نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار دارند اما نه عروسک های زیبا و دلفریب که دختران کوچک را شیفته ی خود می کنند بلکه سبک عروسک های این موزه دقیقا شبیه به همان عروسک هایی است که اغلب در فیلم های ترسناک آن ها را می بینیم. بازدید کنندگان در این موزه باید در اتاق هایی قرار بگیرند که در آن ها حدودا 750 عروسک وجود دارد.
شاید جالب باشد که بدانید به وجود آمدن این موزه به پسر بچه ای کوچک به نام  ویلیام شکسپیر برگر (William Shakespeare Berger) بر می گردد. که در خیمه ای کوچک شروع به جمع آوری عروسک می کرد، کم کم سرمایه گذارانی پیدا شدند و به تعداد عروسک ها افزوده و خیمه ای بزرگ و در واقع بزرگترین خیمه ی عروسکی جهان را تشکیل دادند.
در این موزه ی عروسکی انواع و اقسام دلقک ها نیز به چشم می خورند که از ترسناک و مرموزترین اشیای این موزه هستند.
هزینه بلیت:
برای بزرگسالان: 10 دلار (حدود 40 هزار تومان)
برای سالمندان: 5 دلار (حدودا 20 هزار تومان)
ساعات بازدید:
از ماه می تا سپتامبر (خرداد تا مهر) با تعیین وقت قبلی.
شماره تلفن: 859-341-0461 
آدرس: کنتاکی، فورت میچل، خیابان میپل.
.Address: 33 W Maple Ave, Fort Mitchell, KY 41011

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

2- موزه ملی تاریخ مراسم تشییع جنازه | Museum of Funeral History 

اعتقادات و عکس العمل های مختلفی درباره ی مرگ و چگونگی وداع با زندگی دنیوی وجود دارد، برخی از مرگ وحشت دارند و بعضی ها هم برای رویارویی با آن لحظه شماری می کنند. در طی تاریخ افراد مختلف روش های متفاوتی را برای تشییع جسد خود انتخاب می کردند که آشنایی با آن ها جذاب است. در همین راستا موزه ای در شیکاگو ساخته اند که در آن می توانید با تاریخ و انواع و اقسام روش های تشییع جنازه آشنا شوید. این موزه بزرگترین مجموعه ی تاریخی درباره ی مراسم مرگ در سراسر قاره ی آمریکاست.
با بازدید از این موزه می توانید با روش های مختلف خاکسپاری و مراسم وداع با زندگی در سنین مختلف و دوه های متفاوت تاریخی آشنا شوید و انواع تابوت ها و وسایل خاکسپاری را از نزدیک دیده و لمس کنید.
هزینه بلیت:
برای بزرگسالان: 10 دلار (معادل حدودا 40 هزار تومان)
برای سالمندان و معلولان: 9 دلار (معادل حدودا 36 هزار تومان)
برای کودکان 6 تا 11 سال: 7 دلار (معادل حدود 28 هزار تومان)
ساعات بازدید:
9 صبح تا 4 بعد از ظهر
آدرس: آمریکا، تگزاس، هوستون، خیابان دکتر بارن اسپرینگز.
.Address: 415 Barren Springs Dr, Houston, TX 77090

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

1- موزه ماتر |  The Mutter Museum

موزه ی ماتر بدون شک هولناک ترین موزه ی دنیاست و مجله های خبری زیادی این موضوع را تایید می کنند. این موزه در فیلادلفیا قرار دارد و موضوع اشیای موجود در آن بسیار جالب است.
در ماتر انواع و اقسام بدن ها و ماکت های افرادی که دچار بیماری های عجیب و غریب و بعضا لاعلاج شده اند جمع آوری شده است. این مرکز تفریحی در سال 1858 میلادی با تلاش ها و کمک های مالی دکتر  توماس دنت موتر یا ماتر (Thomas Dent Mutter) آغاز به کار کرد. شاید تا به اینجای موزه به نظر شما ترسناک نباشد اما زمانی که بدانید در این موزه اشیایی مثل بزرگترین جوش چرکین دنیا، بزرگترین مدفوع تولید شده توسط انسان، مغز انسان های عقب افتاده و چیزهایی از این قبیل به نمایش در آمده اند حتما نظر شما تغییر خواهد کرد. اگر مسافر فیلادلفیا هستید به هیچ عنوان بازدید از این موزه را از دست ندهید.
هزینه بلیت:
بزرگسالان: 15 دلار (حدودا 60 هزار تومان)
کودکان: 10 دلار (حدودا 40 هزار تومان)
ساعات بازدید:
9 صبح تا 5 عصر
آدرس: فیلادلفیا، خیابان 22.
.Address: 19 S 22nd St, Philadelphia, PA 19103

ترسناک ترین موزه های دنیا

ترسناک ترین موزه های دنیا

سخن آخر

آیا بازدید از موزه های ترسناک برای شما جذاب است؟
آیا علاقمند هستید که موزه های معرفی شده را از نزدیک ببینید؟
آیا تا به حال درباره ی این موزه ها شنیده بودید؟
نظرات و پیشنهاداتتان را با ما در میان گذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

5 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

مهراد

اون خان دکتره کجاش ترسناک بود

انتشار:18 مرداد 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

ستایش

خیلی جالب

انتشار:03 آذر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

زهرا میرزایی

سلام دوست عزیز کارناوالی
وبسایت کارناوال در حال بروزرسانی می باشد، از صبر و شکیبایی شما سپاس گذاریم.

انتشار:16 خرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.