karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

فرض می کنیم که همه ی چیزهای مورد نیاز برای سفرتان جور باشد؛ وقت کافی دارید، به اندازه ی کافی پول در دست و بالتان هست و هیچ مشکلی بر سرراهتان برای سفر وجود ندارد. دستتان هم برای انتخاب باز است و می توانید به هرکجای دنیا که بخواهید بروید. حالا کدام کشور را برای سفر انتخاب می کنید و معیارتان برای انتخاب چیست؟ امکانات، دیدنی ها، زبان و یا تفریحات؟

می خواهیم شما را با فهرستی جالب آشنا کنیم که در آن توریستی ترین کشورها معرفی شده اند و در برخی مواقع راهنمای خوبی برای انتخاب مقصد است. این فهرست توسط مجمع جهانی اقتصاد، یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی سوئیس، در سال 2017 منتشر گردیده و در آن مسائلی نظیر تعداد اتاق های هتل، کیفیت زیرساخت های گردشگری، شرکت های اجاره اتومبیل و تعداد دستگاه های خودپرداز در دسترس برای هر بزرگسال در نظر گرفته شده اما توجهی به ویزا و نحوه دسترسی نشده است.

در ادامه به بررسی این فهرست می پردازیم و در کنار شما با کشورهایی آشنا می شویم که به عنوان توریستی ترین مقاصد در جهان شناخته می شوند.

با کارناوال همراه باشید...

کشورهای توریستی دنیا

1- اتریش

عنوان توریستی ترین کشور جهان به اتریش اختصاص می یابد که دارای بالاترین امتیاز است. این کشور دارای هفت شرکت بزرگ اجاره اتومبیل می باشد و همین امر کار توریستان را بسیار راحت می کند. اتریش از نظر کیفیت زیرساخت های گردشگری مقام سوم را در اروپا دارد و از نظر تعداد اتاق های خالی هتل به ازای هر نفر، مقام پنجم را به خود اختصاص داده است.

می توانید راهی این کشور شوید و گشتی در کوهستان آلپ بزنید یا اینکه نظاره گر قلعه ها، کاخ ها و بناهایی چشم نواز باشید. طبیعت و تاریخ در اتریش پیوند خوبی با یکدیگر دارند و لحظاتی متفاوت را به شما هدیه می دهند.

اتریش

2- اسپانیا

نام اسپانیا گره خورده با موسیقی و شادی و جشنواره های رنگارنگ است که در هر فصلی زیبایی های خاص خودشان را دارند. این کشور در رتبه ی دوم توریستی ترین کشورها قرار می گیرد چرا که از نظر کیفیت زیرساخت های گردشگری، رتبه چهارم و از نظر تعداد اتاق هتل در سرتاسر جهان در رده نهم قرار دارد. به این کشور سفر کنید تا افسون طبیعتی چشم نواز شوید و یا با شرکت در یکی از جشنواره ها لحظاتی سراسر شادی را تجربه کنید و با خاطراتی خوش اسپانیا را ترک نمایید.

اسپانیا

3- ایالت متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا سومین مقصد آماده برای گردشگران در جهان است و به دلیل تعدد دستگاه های خودپرداز برای هر بزرگسال و رتبه پنجم در  کیفیت زیرساخت های گردشگری در این رده قرار می گیرد. 

این کشور دنیایی متفاوت را پیش رویتان قرار می دهد و با یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی جهان به نام گرندکانیون که در اثر سالها فرسایش به وجود آمده از شما استقبال می کند. مجسمه آزادی، پارک مرکزی نیویورک و دیزنی لند نیز گوشه ای دیگر از جاذبه های تماشایی این کشور هستند.

ایالات متحده آمریکا

4- پرتغال

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است که پایتخت آن لیسبون می باشد و جزء کشورهای توسعه یافته به شمار می رود. این کشور در بسیاری از شاخص های زیربنایی گردشگری به ویژه در زمینه خودپردازها، شرکت های کرایه اتومبیل و کیفیت زیرساخت های گردشگری در رتبه نسبتا بالایی قرار دارد. این کشور همچنین، نمرات بالایی را در سایر مقوله های رقابتی مسافرتی و گردشگری، از جمله ایمنی و امنیت کسب کرده است و به دلیل سیاست های خاص، سفر به آن راحت و بی دردسر می باشد.

با قدم گذاشتن به این کشور، می توانید لحظاتی فراموش نشدنی را در کنار اقیانوس اطلس تجربه کنید و خاطره ای خوش را برای خود خلق نمایید. صومعه آلکوباکا، دانشگاه کویمبرا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و پیوسته‌ترین دانشگاه‌ها در اروپا، قلعه سائو خورخه، قلعه اوبیدوس و ... نیز از جمله چشم اندازهای تاریخی این کشور تماشایی هستند و شما را به سفری در گذشته دعوت می کنند.

پرتغال

5- کرواسی

بخش جنوب مرکزی اروپا، میزبان کشوری به نام کرواسی است که از سال 1991 به عنوان یک کشور مستقل شناخته می شود و تا به امروز پیشرفت های چشمگیری را در بسیاری از زمینه ها داشته است. این کشور در رتبه پنجم از نظر زیرساخت خدمات گردشگری قرا می گیرد و مهم ترین ویژگی آن وجود خودپردازها و تعداد زیادی اتاق هتل می باشد. اگر چه کیفیت زیرساخت های این کشور در رده ی نسبتا پایین یعنی 65 قرار می گیرد اما به سبب نمرات بالای این کشور در زمینه منابع و جاذبه های طبیعی و محیط زیست پایدار، می توان آن را یک مقصد مناسب برای گردشگران به شمار آورد.

سواحل این کشور با داشتن چشم اندازها و مناظر کم نظیر به عنوان یکی از زیباترین سواحل اروپا شناخته می شوند و وجود جزایری همچون پاگ، اچوار و ... به آن جذابیت ویژه ای می بخشند.

این کشور برای دوستداران تاریخ هم جاذبه هایی دارد که از جمله آنها می توان به شهر اسپلیت با معماری گاتیک و رنسانسی و بندر تاریخی دوبرونیک اشاره نمود.

کرواسی

6- سوئیس

سوئیس، کشوری در اروپای غربی است که با زیبایی هایش بسیاری از گردشگران را به سوی خود می کشاند و کوهستان و شکلات و پنیر، با نام آن درآمیخته است.

این کشور رتبه ششم را در زمینه خدمات گردشگری کسب می کند چرا که در زمینه ی تمامی شاخص های مرتبط، جزء بیست کشور اول به شمار می رود و در سایر مقوله های رقابتی مسافرتی و گردشگری، از جمله ایمنی و امنیت، پایداری زیست محیطی و محیط تجاری، امتیازات خوبی را کسب کرده است.

اگر راهی این کشور شدید می توانید از طعم شکلات ها و پنیرهای بی نظیر آن لذت ببرید و گشت و گذاری خوشمزه را تجربه کنید. جاذبه های دیگری نیز در این کشور انتظار شمار ا می کشند که از میان آنها می توان از کوه افسانه ای پیلاتوس، فواره غول پیکر ژنو، شهر کوهستانی گریندلوالد، آبشار راین به عنوان بزرگترین آبشار اروپا، پل چپل به عنوان قدیمی‌ترین پل چوبی سر پوشیده در اروپا و ... نام برد.

سوئیس

7- بریتانیا

بریتانیا کشوری است در اروپای غربی که پایتخت آن شهر لندن می باشد و به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می شود. این کشور در همه ی شاخص های مرتبط به خدمات گردشگری جزء 25 کشور اول محسوب می شود و کیفیت زیر ساخت آن در رده 23 قرار می گیرد. از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز رتبه 8 را به این کشور داده اند و این نشان دهنده ی آن است که بریتانیا مقصدی ایده آل برای گردشگران به شمار می رود.

با قدم گذاشتن در این کشور می توانید به تفرجگاه ساحلی برایتون بروید و خوش بگذرانید و یا ساحل ژوراسیک را برای گشت و گذارتان انتخاب کنید. اگر خواستید تاریخ این کشور را مرور کنید به سراغ جاذبه هایی همچون شهر یورک، شهر کمبریج، استون هنج و ... بروید.

بریتانیا

8- استرالیا

کشور استرالیا، سرزمینی توسعه یافته در نیمکره جنوبی است که در میان آب واقع شده و فاقد مرز خاکی با کشورهای دیگر است. زیرساخت های بسیار خوب گردشگری و نمره بالای این کشور در زمینه شاخص های مرتبط با این صنعت باعث شده تا نامش در رده هشتم کشورهای مناسب برای گردشگران قرار گیرد. وجود منابع طبیعی و فرهنگی و ارائه خدمات مناسب گردشگری تجاری، جدابیت این کشور را دو چندان نموده است.

این کشور بهترین مکان برای تجربه جاذبه های طبیعی و حیات وحش است و با بازدید از منطقه حفاظت شده زیلاندیا، منطقه حفاظت شده کوآلاها، صخره های مرجانی کرنز، لاک پشت های ساموئا و ... می توانید تجربه هایی فراموش نشدنی را برای خود خلق کنید. در این میان پل سیدنی به عنوان بزرگ ترین پل فلزی و خمیده دنیا و گالری بین المللی ویکتوریا نیز از دیگر جاذبه های این کشور هستند.

استرالیا

9- آلمان

رتبه نهم این فهرست به کشور آلمان اختصاص می یابد که می تواند با امکانات خود خدمات خوبی را به گردشگران ارائه نماید. هفت شرکت اجاره اتومبیل در این کشور خدمات رسانی می کنند و از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز در رده 14 قرار دارد. این کشور به واسطه منابع فرهنگی و تجاری نیز نمرات خوبی را به خود اختصاص داده و گرشگران را به سوی خود کشانده است.

شرکت در مراسم اجرای موسیقی باخ در کلیسای سنت توماس، اقامتگاه‌های ساحلی رویایی و سواحل زیبای جزیره روگن، بازدید از شهر راین و تماشای پل ها، قلعه ها و کلیساهای تاریخی از جمله دلایل سفر گردیگران به این کشور تماشای هستند.

آلمان

10- کانادا

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است که منابع طبیعی ویژه ای را در خود دارد. این کشور از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز، رتبه دوم را در جهان دارد و از نظر سایر زیرساخت های گردشگری نیز رتبه نسبتا خوبی را کسب می کند. 

دیدنی های زیادی از مناظر جزیره‌ای گرفته تا آبشارهای کوهستانی در این کشور وجود دارند که هر یک تجربه ای منحصر به فرد را برایتان رقم می زنند. در این کشور می توانید به تماشای معروف ترین آبشار جهان، نیاگارا، بنشینید و یا به دیدن خرس های قطبی در چرچیل بروید. بندرگاه داخلی ویکتوربا نیز تجربه ای ویژه برای شماست و همچنین می توانید از زیبایی های پارک ملی گراس مورن لذت ببرید. خلیج فاندی نیز با جزر و مدهای تماشایی در انتظار شماست و پارک ملی جاسپر نیز می تواند لحظاتی خوش را به شما هدیه دهد.

کانادا

سخن آخر

در کنار جاذبه ها و دیدنی های یک کشور، زیرساخت های گردشگری و امکانات مناسب، نقشی حیاتی را در جذب گردشگر ایفا می کنند و تاثیر به سزایی در انتخاب های مسافران دارند. نظر شما در این باره چیست؟

آیا تا به حال از کشورهایی که از آنها نام برده شد بازدید کرده اید؟

امکانات سایر کشورها را چگونه ارزیابی می کنید؟

نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: مجمع جهانی اقتصاد و کارناوال

...

آیا این مطلب مفید بود؟

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

علی

فرانسه -ایتالیا -چین - ترکیه

انتشار:18 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سیما

پس ایتالیا چی؟؟؟؟

انتشار:17 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

جواد

خیلی قشنگ و آموزنده بود ممنون

انتشار:17 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.