karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

07 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت آثار باستانی مصر در بیانیه ای روز سه شنبه از کشف هشت جسد مومیایی شده جدید داخل تابوت های فرعون در غرب قاهره خبر داد. 

بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه خبری المصراوی، در بیانیه وزارت آثار باستانی مصر آمده است: 

 تیم کاوش باستان‌شناسی فعال در این منطقه، در جنوب شرق هرم پادشاه "آمنمهات دوم" (1895 تا 1929 پیش از میلاد) در منطقه باستانی "دهشور" در استان "الجیزه"، شماری گورستان های زیرزمینی حاوی چندین تابوت را کشف کردند.

آمنمهات دوم، سومین فرعون از دودمان دوازدهم مصر باستان است که به مدت 35 سال، از سال های 1929 تا 1895 پیش از میلاد، بر این کشور حکمرانی می کرد. 

در همین زمینه، مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی گفت:

این تیم کاوش کارهای خود را از ماه آگوست (مرداد) گذشته آغاز کرده بود. در این سری از کاوش ها توسط این گروه به تازگی، هشت گور با تابوت ساخته شده از آهک کشف شد. درون این تابوت ها مومیایی ها وجود دارد که با لایه ای رنگی پوشیده شده است.   

دبیر کل شورای عالی آثار باستانی از وضعیت خوب سه تن از مومیایی ها خبر داد و اعلام کرد که آنها به دوران جدید یعنی فاصله بین سال های 1085 تا 322 پیش از میلاد تعلق داشتند. ایشان به وضعیت پنج مومیایی دیگر اشاره ای نداشتند. 

مصطفی وزیری در ادامه صحبت های خود در مورد این کشف افزود: 

 عکس تابوت ها در اختیار کمیته نمایشگاه موزه های مصر قرار می گیرد تا در مراسمی که وزارت باستان شناسی در داخل کشور برگزار می کند، قرار گیرد. 

مصر با پیشنیه ای چند هزارساله، منبع سرشاری از آثار باستانی ست و هر از گاهی خبری از کشف مومیایی ها یا آثار باستانی دیگر در این کشور، توجه علاقه مندان به تاریخ را به سوی خود جذب می کند. در تازه ترین این خبرها نیز پیش از این، مقام های مصری در اوایل آبان گذشته، از کشف آثار باستانی جدید متعلق به فرعون مشهور مصری "رامسس دوم" در منطقه "عرب الحصن" در شهر "المطریه" در شرق قاهره خبر دادند. 

مومیایی مصری

ایرنا

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.