ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 مهر 1398

به روز رسانی

03 مرداد 1399

وزارت امور خارجه از عموم مردم متدین ایران و عاشقان اهل بیت علیهم السلام درخواست کرده است تا سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تاخیر انداخته و به هشدارها توجه کنند. در وبسایت وزارت امور خارجه آمده است:

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اظهار تاسف از بروز برخی ناآرامی‌های پراکنده در چند شهر عراق اطمینان دارد دولت و ملت عراق با همکاری همه گروه ها، احزاب و شخصیت ها به ویژه مراجع عظام تقلید و دیگر رهبران دینی، مذهبی و سیاسی برای آرام کردن فضای ملتهب کنونی وارد عمل شده و اجازه تداوم برخی تحرکات را که به ضرر ملت عراق بوده و باعث سوء استفاده بیگانگان خواهد شد نخواهند داد.

 وزارت امور خارجه با تاکید بر اهمیت راهپیمایی عظیم اربعین سید و سالار شهیدان و ضرورت برگزاری شکوهمند این کنگره عظیم، از عموم مردم متدین ایران و عاشقان اهل بیت علیهم السلام درخواست می کند سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تاخیر انداخته و به هشدارهای مسئولان سیاسی و امنیتی اربعین توجه کامل داشته باشند.

به این ترتیب اگر عازم عراق هستید حتما و حتما به این نکات توجه کنید:

جدیدترین توصیه های ایمنی به دلیل بروز درگیری ها در عراق | مهر 1398

از انتخاب و استفاده از مسیرهای نشناخته و غیر معمول جدا خودداری کنید.

برای پیاده روی اربعین از همان مسیر همیشگی نجف تا کربلا استفاده کنید.

توصیه می شود برای خروج، مرز مهران را انتخاب کنید و با ماشین های نجف، خودتان را به این شهر برسانید.

در حال حاضر با وجود ناآرامی ها، بازدید از شهرهای زیارتی مانند سامرا و کاظمین اصلا توصیه نمی شود. چرا که تمام تمرکز نیروهای امنیتی عراق بر روی آرام کردن اعتراض هاست و ممکن است بقایای نیروهای داعشی در این شهرها، دست به تحرکات بزنند. یعنی سامرا و کاظمین مانند سال های قبل امنیت ندارد.

به هیچ وجه در طول مسیر با عراقی ها بحث سیاسی و مذهبی نکنید. 

حتا اگر فردی عراقی تلاش داشت سر صحبت را با اختلافات مذهبی و سیاسی با شما باز کند، شما به این صحبت ادامه ندهید و بگویید همه ما زائران و عاشقان امام حسین هستیم و هدفی جز این ندارید. 

تصور نکنید چون عراقی ها عرب هستند از فارسی چیزی نمی دانند و می توانید هر حرفی بزنید. بسیاری حتا اگر عربی حرف بزنند، فارسی هم متوجه می شوند؛ بنابراین مراقب حرف زدنتان باشید. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET