karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، احد محمدی، رییس انجمن دوستی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در نشست تشریح برنامه ها و اهدافِ همایش «چشم انداز توسعه روابط ایران و چین در زمینه گردشگری» که با حضور سفیر چین در ایران برگزار شد، به بیشتر شدن زمینه همکاری گردشگری بین تهران و پکن اشاره کرد و گفت:

صنعت گردشگری می تواند پس از نفت نقش بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی کشورمان داشته باشد. از این رو باید مسوولان، زمینه ها و زیر ساخت های لازم برای این مهم را فراهم کنند تا جذب توریست در کشور را به چند برابر افزایش دهیم.

بر اساس گفته های وی، سال گذشته حدود 9 میلیون ایرانی به خارج از کشور سفر داشتند و حدود هفت میلیون خارجی نیز به کشورمان سفر کردند اما می توان با ایجاد و فراهم کردن زیر ساخت های لازم، رشد حداقل دو برابری این مقدار را در سال های آتی رقم زد.

او یادآور شد:

همه افرادی که به ایران سفر کرده اند توریست نبوده بلکه در بین آنان شمار زیادی تجار، بازرگان، دانشجو، نمایندگان شرکت ها و همچنین مقام های سیاسی دیده می شود که ویزا دریافت کرده اند.

محمدی با اشاره به جاذبه ها و تنوع بالای طبیعی و وجود آثار تاریخی و باستانی فراوان در کشورمان اظهار کرد:

هر چند ایران از نظر جاذبه های توریستی در ردیف 10 کشور برتر جهان است؛ اما رتبه مناسبی در زمینه جذب توریسم نداریم.

وی گفت:

ایران از نظر زیرساخت های توریستی در مضیقه بوده و نیازمند توسعه هتل ها، رستوران ها، تور لیدرها و امکانات حمل و نقل برای توسعه این صنعت است که باید از سوی دولت و بخش خصوصی مورد حمایت و سرمایه گذاری قرار گیرد.

رییس انجمن دوستی ایران و چین افزود:

در این پیوند، چین از جمله کشورهایی است که می تواند برای توسعه توریسم با ایران همکاری داشته باشد.

وی ادامه داد:

در سال 2016، بیش از صد میلیون چینی در قالب توریست به خارج از این کشور سفر کرده اند و با توجه به اشتراکات و نزدیکی فرهنگی دو کشور، باید سهم بالایی از این توریست ها را به کشورمان اختصاص دهیم.

محمدی گفت:

طبق برنامه ریزی های انجام شده، جمهوری اسلامی ایران باید سالیانه حداقل پذیرای یک میلیون گردشگر چینی باشد و در مقابل نیز باید تلاش کنیم تا این کشور را به توریست های ایرانی بشناسانیم.

او به امضای تفاهم نامه ای بین انجمن های دوستی دو کشور درباره این مهم اشاره و اعلام کرد که این تفاهم نامه به سازمان های گردشگری و سایر نهادهای ذیربط دو کشور منعکس شده است.

وی در ادامه گفت:

نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین نیز در همین راستا و شناساندن هر چه بیشتر پتانسیل های گردشگری دو کشور به مردم و آژانس های توریستی و مسافرتی طراحی شده و برگزار می شود.

محمدی بر لزوم جذب گردشگر چینی به معنای واقعی در کشور تاکید کرد و افزود:

در این زمینه تامین زیرساخت ها باید در اولویت امور باشد؛ زیرا در زمینه هتل با کمبود مواجهیم و همچنین در مورد رستوران های چینی و تور لیدرهای مسلط به زبان چینی یا چینی های مسلط به زبان فارسی در مضیقه ایم.

وی به انتقاد نماینده خبرگزاری شین هوآی چین در نرخ متفاوت بلیت بازدید از مناطق مختلف گردشگری ایران برای گردشگران ایرانی و خارجی این گونه پاسخ داد:

با این موضوع موافق نیستم و این مشکل را به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منعکس خواهم کرد. 

شایان ذکر است نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت، 28 دی ماه امسال با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سفیر چین در هتل لاله تهران برگزار خواهد شد.

انجمن دوستی ایران و چین

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.