ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 مرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، علی اصغر مونسان-معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی- از همکاری و موافقت نیروی انتظامی و وزارت امورخارجه برای مهر نخوردن گذرنامه گردشگران خارجی هنگام ورود به ایران خبر داد. 

آقای مونسان این خبر را در نشست هم اندیشی معاون رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران ایران اعلام و ابراز امیدواری کرد که این کار هر چه سریع تر اجرایی شود. 

معاون رییس جمهور در همین زمینه افزود: 
شرایط امروز پس از اقداماتی که دولت آمریکا انجام داده سخت شده است. مشکلاتی به وجود آمد که امیدواریم با همکاری و همراهی بخش خصوصی و تشکل‌های گردشگری از این موانع عبور کنیم. امیدواریم با تدابیر دولت و همراهی فعالان اقتصادی کشور از این گردنه سخت عبور کنیم، عبور از این شرایط با همکاری و ارایه راه‌حل‌هایی از سوی فعالان اقتصادی و پیگیری‌های دولت امکان پذیر است.
آقای مونسان در ادامه صحبت های خود به آمار ورودی گردشگران داخلی اشاره کرد و گفت: 

براساس آمار رسمی پلیس گذرنامه در سه ماه اول امسال در حوزه گردشگری ورودی به کشور ۳۸ درصد رشد داشته‌ایم، رشد گردشگران ورودی به ایران بیشتر از کشورهای ترکیه، ارمنستان، عراق و کشورهای منطقه بوده و ورود گردشگر از برخی کشورهای اتحادیه اروپا کاهش داشته است، هرچند در چند ماه آینده به یک نقطه تعادل در این زمینه خواهیم رسید.

البته لازم است ذکر شود که این طرح باید ابتدا به تصویب هیات دولت برسد تا بتواند در فرودگاه ها و گذرگاه های ورودی کشور قابل اجرا شود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET