karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

کمپینگ و ساعاتی را در طبیعت گذراندن یکی از فعالیت های لذت بخشی است که در سراسر جهان عاشقان و علاقمندان بسیاری دارد. گردشگران و طبیعت دوستان بی شماری هستند که اکثر اوقات قصد سفر به طبیعت های بکر و دست نخورده را دارند. بدون شک رفتن و بودن در جایی که کمتر کسی آن را می شناسد با چالش هایی نیز همراه است؛ از خطرات احتمالی گرفته تا تهیه غذا و اقامت. بدون شک از یک طبیعت بکر و دست نخورده نمی توان انتظار امکانات لوکس و کاملی مثل رستوران و هتل های چندستاره داشت. پس برای شب مانی در چنین مکان ها چه روشی کارساز است؟! پاسخ به این سوال کار سختی نیست، باید به سراغ همان هتل های هزار ستاره در طبیعت بروید؛ باید کمپ بزنید...

 اما این کار آنقدرها هم که به نظر می رسد، کار آسان و بدون دردسری نیست. اگر می خواهید کمی بیشتر از کمپ زدن و اصول آن بیشتر بدانید برای شروع سری به مطالب زیر بزنید:

راهکارهای کمپینگ و اقامتی خوب در چادرهای مسافرتی

انواع کمپینگ در طبیعت

کمپینگ | وحشت یا تفریح ؟

راهکارهایی برای خواب بهتر در طبیعت

با دانستن نکات اولیه، می توان کمپی راحت برای گذران یک شب در طبیعت برپا کرد. اما همه طبیعت گردان به این راحتی ها راضی نمی شوند. برخی هستند که برای کمپ زدن هم به دنبال هیجان می گردند و تا آدرنالین خونشان را بالا نبرند، سر به بالین نمی گذارند. در ادامه به سراغ این افراد می رویم؛ با برخی از عاشقان هیجان و طبیعت گردی همسفر می شویم و در غیرمعمول ترین نقاط و شرایط کمپ برپا می کنیم.

با کارناوال همراه باشید تا تصاویری از افراطی ترین کمپینگ ها را بببینیم.

کمپینک

1- آویزان از صخره

این انسان های بی باک و  نترس شب را در این ارتفاع به صبح رسانده اند.

کمپینگ

2- چادر های رنگی رنگی در کوه 

در سال 2016 گردشگران شجاع چینی در کوه لاوجون (Laojun) چادر های رنگارنگی بر پا کردند.

کمپینگ

3- چادر زدن در بزرگترین غار جهان

گردشگران می توانند با پرداخت تقریبا 9میلیون تومان در غار سون دونگ (Hang Son Doong) کشور ویتنام چار بزنند.

کمپینگ در ساحل

4- چادر زدن در میان یخچال های طبیعی و در دل سرما

کمپینگ در سرما

5- عاشقانه در یک چادر

گردشگران و عاشقان بی باک با چادر زدن در مرتفع ترین کوه اکراین به نام هوورلا ( Hoverla) محو تماشای کهکشان راه شیری می شوند.

کمپینگ در کوه

7- زندگی و کمپینگ در قطب

کمپینک در قطب

8- تک و تنها در صحرای آفریقا

کمپینگ در بیابان

9- اجاره چادر برای استراحت

معبد امرنات (Amarnath temple) در کشور هندوستان در میان دو کوه قرار گرفته و کسانی که برای عبادت به معبد می آیند در چادرهای این منطقه استراحت می کنند.

چادر زدن در طبیعت

10- چادر سیرک در میان طوفان بیابان

کمپ

11- چادر زدن بر روی پشت بام

کارخانه نوشیدنی برویل (Brovil) اردوگاهی را بر روی یکی از آسمان خراش های شهر لندن بنا کرد.

کمپینگ

12- چادر زدن در ارتفاعات نفس گیر

کمپیبگ

سخن آخر

آیا تا به حال در طبیعت کمپینگ زده اید؟

آیا به کمپینگ  در نقاط خطرناک علاقه دارید؟

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کیا

چه با شکوه همه کمپینگها یکی پس از دیگری زیبا و حسرت اور بود برای من که عاشق اینکارم ولی به خاطر مسایل مالی قادر به انجام ان نیستم افسوس

انتشار:22 خرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.