karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، پلیس توریسم پس از سال ها توقف فعالیت در یزد، با رایزنی های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دوباره آغاز به کار خواهد کرد. 

در سال 1381 برای نخستین بار در کشورمان با مشارکت دو سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و نیروی انتظامی، پلیس توریسم راه اندازی شد اما پس از مدتی فعالیت آن ادامه پیدا نکرد و متوقف شد. اما به نظر می رسد پس از رایزنی های دوباره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این پلیس کار خود را در بافت جهانی شهر یزد آغاز خواهد کرد. 

شهر یزد یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران است و به عنوان یکی از اضلاع مثلث گردشگری ایران شناخته می شود. این شهر پس از ثبت جهانی در فهرست میراث یونسکو دوره جدیدی از فعالیت های گردشگری را پیش روی خود می بیند که برای انجام آنها پیش از هر چیز به امنیت در شهر نیاز دارد. امنیتی که مسئولان میراث فرهنگی این شهر را مصصم کرده است تا دوباره بخواهند طرح پلیس گردشگر را راه بیندازند.

در همین زمینه سید مصطفی فاطمی، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می گوید در تلاش هستند تا مکانی را در بافت تاریخی شهر یزد برای استقرار به این پلیس تخصصی اختصاص دهند. پلیس هایی که توانایی های ویژه ای دارند و قرار است نقش بزرگی در پیشبرد اهداف تنها شهر ثبت جهانی شده ایران داشته باشند.

آقای فاطمی در همین مورد به خبرگزاری ایسنا می گوید: 

به زودی نیروهای پلیس مسلط به زبان های خارجی و آشنا به مسائل گردشگران در بافت جهانی یزد مستقر می شوند. 

ایشان در مورد رایزنی های اولیه در این زمینه با فرماندهی نیروی انتظامی و همکاری با آنها در این بخش چنین ادامه می دهد:

از آنجایی که واگذاری مکانی در محدوده بافت تاریخی یزد باید از سوی دفتر حفظ و احیا بناها، محوطه‎‎ها و بافت ‎های تاریخی میراث فرهنگی کشور انجام شود، به دنبال تهیه مکانی مناسب برای استقرار پلیس توریسم در محدوده این بافت جهانی هستیم.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین به توانمندی ها و ظرفیت های شهر یزد برای تبدیل شدن به شهر اول گردشگری کشور می گوید: 

خوشبختانه یزد در سنوات اخیر شاهد درصد بالایی گردشگر به ویژه گردشگران خارجی نسبت به جمعیت استان و در مقایسه با شهرهایی چون اصفهان و شیراز که محورهای مهم گردشگری کشور هستند، بوده است و ضرورت دارد که خدمات بهتری از جمله با ایجاد پلیس توریسم به این حجم از گردشگران ارائه شود.

یزد

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.