karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کارشناسان نسبت به از بین رفتن نیمی از یخچال‌های طبیعی میراث‌ جهانی یونسکو تا سال ۲۱۰۰ میلادی هشدار دادند.

محققان در این بررسی تاکید کردند درصورتی که روند انتشار گازهای گلخانه‌ای به روال گذشته ادامه یابد، یخچال‌های طبیعی میراث‌های جهانی یونسکو تا سال ۲۱۰۰ به نصف کاهش می یابند.

این مناطق ثبت جهانی شده، دربردارنده بخشی از منحصر به فردترین یخچال‌های طبیعی جهان از قبیل یخچال آلیتچ در کوه‌های آلپ در سوئیس و یخچال خومبو در هیمالیا هستند. کارشناسان در مطالعات خود با در نظر گرفتن انتشار قابل توجه گازهای گلخانه‌ای در ۲۱ مورد از ۴۶ میراث طبیعی یونسکو، از بین رفتن یخچال‌های طبیعی را تا سال ۲۱۰۰  پیش‌بینی کرده‌اند. همچنین محققان اعلام کرده اند که حتی در صورت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۱۰۰، از بین رفتن هشت مورد از یخچال‌های طبیعی در این مناطق امری اجتناب ناپذیر است.

سایت اطلاع‌رسانی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)،با اشاره به این گزارش کارشناسان به این موضوع پرداخته است که ۳۳ تا ۶۰ درصد از مجموع حجم یخچال‌های طبیعی موجود در سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۱۰۰ از بین خواهند رفت.کارشناسان هشدار می‌دهند که ناپدید شدن منحصربفردترین یخچال‌های طبیعی فاجعه‌بار است و آنچه با آن مواجه هستیم تنها از بین رفتن یک جاذبه نیست. این اتفاق پیامدهای جدی را در تامین منابع آب، بالا آمدن سطح آب دریا و الگوهای آب و هوایی در سراسر دنیا به دنبال خواهد داشت.

یخچال خومبو

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.