ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کارشناسان نسبت به از بین رفتن نیمی از یخچال‌های طبیعی میراث‌ جهانی یونسکو تا سال ۲۱۰۰ میلادی هشدار دادند.

محققان در این بررسی تاکید کردند درصورتی که روند انتشار گازهای گلخانه‌ای به روال گذشته ادامه یابد، یخچال‌های طبیعی میراث‌های جهانی یونسکو تا سال ۲۱۰۰ به نصف کاهش می یابند.

این مناطق ثبت جهانی شده، دربردارنده بخشی از منحصر به فردترین یخچال‌های طبیعی جهان از قبیل یخچال آلیتچ در کوه‌های آلپ در سوئیس و یخچال خومبو در هیمالیا هستند. کارشناسان در مطالعات خود با در نظر گرفتن انتشار قابل توجه گازهای گلخانه‌ای در ۲۱ مورد از ۴۶ میراث طبیعی یونسکو، از بین رفتن یخچال‌های طبیعی را تا سال ۲۱۰۰  پیش‌بینی کرده‌اند. همچنین محققان اعلام کرده اند که حتی در صورت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۱۰۰، از بین رفتن هشت مورد از یخچال‌های طبیعی در این مناطق امری اجتناب ناپذیر است.

سایت اطلاع‌رسانی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)،با اشاره به این گزارش کارشناسان به این موضوع پرداخته است که ۳۳ تا ۶۰ درصد از مجموع حجم یخچال‌های طبیعی موجود در سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۱۰۰ از بین خواهند رفت.کارشناسان هشدار می‌دهند که ناپدید شدن منحصربفردترین یخچال‌های طبیعی فاجعه‌بار است و آنچه با آن مواجه هستیم تنها از بین رفتن یک جاذبه نیست. این اتفاق پیامدهای جدی را در تامین منابع آب، بالا آمدن سطح آب دریا و الگوهای آب و هوایی در سراسر دنیا به دنبال خواهد داشت.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET