ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، پس از انتشار اخبار مربوط به ابتلای صدها گردشگر روس در ترکیه به ویروس کوکساکی، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه، به طور رسمی از شهروندان این کشور خواست که به ترکیه سفر نکنند.

سازمان نظارت بر بهداشت روسیه با توجه به گسترش روزافزون ویروس کوکساکی و آلوده شدن صدها گردشگر روس در بیانیه ای به ساکنان این کشور در مورد خطرات سفر به ترکیه هشدار داد.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با انتشار متن کامل این بیانیه اعلام کرد:

در روزهای اخیر حدود 500 گردشگر روس بر اثر آلودگی به ویروس کوکساکی بیمار شده اند.

در گزارش این رسانه چنین آمده است:

بر پایه اطلاعات انتشار یافته، منطقه گردشگری آنتالیا خطرناک ترین وضعیت را از نظر انتشار ویروس کوکساکی دارد.

کوکساکی ویروس ها، زیر گروه بزرگی از انتروویروس ها هستند که بر اساس توان بیماری زایی به دو گروه A و B تقسیم می شوند و موجب بروز  انواع مختلفی از عوارض مانند مننژیت آسپتیک، بیماری تنفسی و بیماری های تب دار نامشخص را در انسان می گردند.

آنژین تبخال، بیماری دست، پا، دهان و التهاب ملتحمه چشم هموراژیک حاد نیز توسط برخی از سروتیپ های کوکساکی ویروس گروه A ایجاد می شود. پریکاردیت و بیماری های ژنرالیزه در کودکان هم در اثر برخی از کوکساکی ویروس های گروه B بروز پیدا می کند و افزون بر این برخی از سروتیپ های گروه A و B هم می توانند مننگوانسفالیت و نوعی فلج غیر ماندگار ایجاد نمایند.

کوکساکی ویروس ها، خاصیت بیماری زایی بیشتری نسبت به اکوویروس ها دارند. ویروس های کوکساکی گروه B شایع ترین عوامل بیماری های قلبی در انسان هستند و برخی انتروویروس های تازه شناخته شده نیز خواصی مشابه این ویروس ها دارند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
محمد

به نظرتون ترکیه از روسیه انتقام گرفت یا چیز دیگس ؟؟؟ به نظر من (نظری شخصی ) واقعا به ترکیه نمیشه اعتماد کرد حتی اگه راستشو بگه ....

24 مرداد 1396

ابراهیم

 ایران چقدر میگه به ترکیه سفر نکنین  مگه گوش میکنن
ترکیه نماد حقه و کلک ونامدری و خیانته

حمید

آقاجان حرام است. ح ر ا م. میفهمی؟؟ والا خب. ضمن اینکه همه بد هستند برای ایران و ایرانی مگر اینکه خلافش ثابت بشه که تا الان هم ثابت نشده. ما خوب ما صادق ما درستکار ما ماه. بقیه بد جنایتکار حقه باز خبیث.

25 مرداد 1396

24 مرداد 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET