ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

07 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسافران دیگر نمی توانند برای تهیه ارز روی ارزهای ارزان قیمت حساب باز کنند. این روزها بعد از اعلام سیاست های جدید بانک مرکزی، ارزهای خدماتی، قیمتی هم تراز تا بازار آزاد پیدا کرده اند و امروز قیمت آنها تا 10,900 تومان نیز بالا رفته است. 

امروز، چهارشنبه (8 شهریور 1397) بازار ارز مثل چند روز پیش روز پر رفت و آمدی را تجربه کرد. نرخ ها چندان رو به رشد نبود اما همچنان گرانی روز گذشته اثر خود را در بازار حفظ کرده بود. قیمت دلار که سه شنبه تا 11,100 تومان هم رسید، امروز بین 10,850 تا 11,000 تومان (یورو تا 12,900 تومان) معامله شد. این قیمت بالا همچنین شامل صرافی هایی می شد که در چهارچوب ضوابط بانک مرکزی ارز ارایه می کنند و نرخ های شان تفاوت چندانی با بازار آزاد ندارد، آنها نیز دلار را به قیمت 10,800 تومان می خرند و به قیمت 10,900 تومان می فروشند، قیمت خرید یورو نیز 12,800 تومان و قیمت فروش آن 12,900 تومان است. 

در حالی این قیمت ها در بازار وجود دارد که قرار بود در بسته جدید ارزی، با شروع رسمی فعالیت صرافی ها در بازار آزاد، فروش ارز در 23 گروه و با دریافت مدرک انجام شود و ارز مسافرتی نیز یکی از این گروه ها بود. در این بسته جدید ارزی، قرار بر این شد که نرخ ارزهای خدماتی یک درصد بالاتر از نرخ معامله در بازار ثانویه از سوی صرافی ها باشد؛ اما این قرار هیچ گاه انجام نشد و قیمت دلار تفاوت چندانی با بازار آزاد پیدا نکرد.  

تمام این عوامل در کنار هم باعث شد تا ارز مسافرتی امروز هم‌قیمت با بازار آزاد ارایه شود. این مساله شرایطی را به وجود آورده است که اغلب مسافران برای شان فرقی نمی کند که از صرافی و با ارایه مدرک ارز بخرند یا از بازار آزاد اقدام به خرید ارز کنند. آنها می گویند این نبود اختلاف قیمت حداقل باعث می شود که مجبور نشوند در صف های طولانی مدت صرافی ها وقت بگذرانند و به راحتی از کانال صرافی های آشنا و دلالان ارز، مورد نیازشان را تهیه کنند. 

ورود به صفحه ارز مسافرتی

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET