ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، سفارت کشورهایی مانند مکزیک، ژاپن، کویت، تونس و سوئیس برای صدور ویزای توریستی از ایرانی ها هزینه ریالی دریافت می کنند. 

بر اساس این گزارش، معمولا بیشتر سفارتحانه ها برای اینکه به ایرانی ها ویزا بدهند مبلغی در حدود 60 یورو دریافت می کنند که این مبلغ با هزینه خدمات اضافی گاهی به 85 یورو نیز می رسد و گاهی هم کمتر می شود. 

در این میان در شرایط این روزهای بازار ارز کشورمان و نوساناتی که این بازار هر روز دچار آن است، برخی کشورها تصمیم گرفته اند تا هزینه ویزای خود را از ایرانی ها به ریال بگیرند. از جمله این کشورها می توان به نام هایی مانند کویت، ژاپن، مکزیک، تونس و سوئیس اشاره کرد. 

به طور مثال کشور کویت که به سادگی برای ایرانی ها ویزای توریستی صادر نمی کند با هزینه یک میلیون و 200 هزار تومان ویزا می دهد. کشور تونس هزینه یک میلیون و 260 هزار تومانی دریافت می کند و سوئیسی ها نیز با گرفتن 640 هزار تومان به علاوه 26.5 یورو برای خدمات ویزا، روداید سفر به این کشور را در اختیار ایرانی ها قرار می دهند. 

در نهایت اینکه سفارت مکزیک نیز با اعلام اینکه نرخ ویزای توریستی این کشور 36 دلار است، در اطلاعیه ای بیان کرده که ایرانی ها می توانند معادل ریالی این قیمت را بپردازند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET