ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت گردشگری چمدان و بر اساس گفته های ابراهیم پورفرج، رییس جامعه تورگردانان ایران، تعداد گردشگران ورودی ایتالیایی و فرانسوی دوباره افزایش پیدا کرده است. 

آقای پورفرج در مصاحبه با وبسایت چمدان در مورد درخواست هتلداران برای دو نرخی شدن قیمت خدمات هتل ها چنین پاسخ داد:

دو نرخی شدن هتل‌ها انجام نخواهدشد و چنین چیزی عقلانی نیست. همه کشورها تلاش می‌کنند که ارزش پولشان را بالا ببرند در این شرایط چرا ما باید در تبادلاتمان دلار امریکایی را جاری کنیم که به ارزش پولمان ضربه بیشتری وارد شود. از سوی دیگر آژانس‌ها از گردشگران ارز نمی‌گیرند گه بخواهند به هتل‌ها ارزی بدهند.

رییس جامعه تورگردانان ایران در مورد وضعیت کنونی گردشگران ورودی به کشور همچنین بیان کرد:

بسته سفر ارزان شده‌ است اما ورود گردشگر اروپایی افت داشته و ما تلاش می‌کنیم که در این ماه‌های پیش رو این افت را جبران کنیم به همین منظور ۵ الی ۶ نمایشگاه در پیش رو داریم و در نمایشگاه‌های لندن، ژاپن، ایتالیا و … شرکت خواهیم کرد، در اسفندماه نیز در نمایشگاه برلین حضور خواهیم داشت که در آنجا بخش وسیعی در نمایشگاه به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع در اختیار ایران خواهد بود.

وی در ادامه صحبت خود در ارتباط با شرکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این نمایشگاه ها گفت: 

هزینه این نمایشگاه‌ها کاملا بر عهده بخش خصوصی است اما به تازگی با مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره صحبت کردیم که نتایج خوبی به همراه داشت، سازمان میراث فرهنگی در این نمایشگاه‌ها با انجام تبلیغات از بخش خصوصی حمایت خواهد کرد.

آقای پورفرج همچنین در مورد وضعیت گردشگران اروپایی ورودی به ایران و آماری که از حضور آنها در کشور ارایه می شود اظهار کرد:

همواره بیشترین گردشگران اروپایی به ایران به ترتیب کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس هستند و بعد از آنها گردشگران اتریش و هلند قرار دارند. میزان گردشگران ورودی در این مدت افت و خیز داشت اما در اواخر فصل ناگهان گردشگران ایتالیا و فرانسه دوباره بیشتر شدند.

وی در ادامه افزود:

دو فصل پر گردشگر ما در ایران برای گردشگران خارجی بهار و پاییز است در بهار ما افت گردشگر نداشتیم و در پاییز نیز تحریم‌ها و تهدیدها مقداری افت در حوزه گردشگران اروپایی ایجاد کرد اما مطمئن هستم که تاپایان فصل با نمایشگاه‌ها و نشست‌هایی که در کشورهای اروپایی داریم این افت جبران می‌ شود.

رییس جامعه تورگردانان ایران در انتهای صحبت از پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سخن گفت و ادامه داد:

ما در این فرآیند بیش از هرچیز به حمایت دولت و سازمان میراث فرهنگی نیاز داریم تا بخش خصوصی در کنار آنها بتواند کار را جلو ببرد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET