ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی از برگزاری رالی خانوادگی تهران - ابیانه در روزهای 12 و 13 بهمن ماه 1396 خبر داد که به خودروهای با قدمت بیش از 40 سال اختصاص دارد و در مسیر تهران - ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه - تهران برگزار می شود. سلمان یارمحمدی، مدیر اتومبیل‌ رانی کانون جهانگردی و اتومبیل‌ رانی در این باره گفت:

رالی تهران - ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیل رانیِ ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای راه اندازی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی در سال 1314، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، ادامه داد:

رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نیست و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود. 

او افزود:

هر گونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان در پی داشته باشد و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد. 

مدیر اتومبیل رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌ رانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های بر‌تر در این رقابت توضیح داد:

گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی می کنند و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه‌ خوانان بر‌تر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد. 

یارمحمدی گفت:

در این رالی حضور 120 نفر به‌ عنوان شرکت کننده -که گروه های سه نفره متشکل از راننده، نقشه‌خوان و یک نفر همراه را می‌سازند- و 40 خودرو با قدمت بیش از 40 سال، پیش‌بینی شده است. 

وی با بیان اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیل رانی «Mobility» و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده های عمومی برگزار می‌شود، بیان کرد:

رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، 12 بهمن از مجموعه فرهنگی‌-تاریخی نیاوارن در تهران آغاز می‌شود و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت. 

او خاطر نشان کرد:

روز 13 بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر، همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران می‌رسند و به این ترتیب مسابقه به پایان خواهد رسید. 

شایان ذکر است که علاقه مندان برای ثبت نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وبسایت این کانون و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET