karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی از برگزاری رالی خانوادگی تهران - ابیانه در روزهای 12 و 13 بهمن ماه 1396 خبر داد که به خودروهای با قدمت بیش از 40 سال اختصاص دارد و در مسیر تهران - ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه - تهران برگزار می شود. سلمان یارمحمدی، مدیر اتومبیل‌ رانی کانون جهانگردی و اتومبیل‌ رانی در این باره گفت:

رالی تهران - ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیل رانیِ ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای راه اندازی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی در سال 1314، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، ادامه داد:

رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نیست و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود. 

او افزود:

هر گونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان در پی داشته باشد و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد. 

مدیر اتومبیل رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌ رانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های بر‌تر در این رقابت توضیح داد:

گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی می کنند و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه‌ خوانان بر‌تر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد. 

یارمحمدی گفت:

در این رالی حضور 120 نفر به‌ عنوان شرکت کننده -که گروه های سه نفره متشکل از راننده، نقشه‌خوان و یک نفر همراه را می‌سازند- و 40 خودرو با قدمت بیش از 40 سال، پیش‌بینی شده است. 

وی با بیان اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیل رانی «Mobility» و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده های عمومی برگزار می‌شود، بیان کرد:

رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، 12 بهمن از مجموعه فرهنگی‌-تاریخی نیاوارن در تهران آغاز می‌شود و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت. 

او خاطر نشان کرد:

روز 13 بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر، همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران می‌رسند و به این ترتیب مسابقه به پایان خواهد رسید. 

شایان ذکر است که علاقه مندان برای ثبت نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وبسایت این کانون و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.

رالی تهران ابیانه

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.