ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اظهار کرد:

رالی گردشگری مشهد تا کربلا برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مسیر زیارتی و سیاحتی دو کشور ایران و عراق برگزار ‌می‌شود.

وی به اهمیت ویژه مسیر مشهد تا کربلا در صنعت گردشگری و تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و عراق اشاره کرد و گفت:

این مسیر یکی از گذرگاه های پر تردد ترافیکی است و سالانه جمع کثیری از مردم دو کشور به قصد زیارت ائمه معصومین (ع) از آن عبور می‌کنند.

او ادامه داد:

در این رالی معرفی جاذبه‌های سیاحتی مسیر حرم تا حرم و نگاه دقیق و کار‌شناسانه در حوزه آموزش ایمنی جاده‌ای، مورد تاکید و توجه قرار خواهد گرفت و با کنترل دقیق و حرفه‌ای، رانندگان به رعایت قوانین، رانندگی ایمن و ارتقای آستانه صبر و تحمل، ترغیب خواهند شد.

مونسان، مهم‌ترین اهداف برگزاری رالی حرم تا حرم را چنین برشمرد: سنجش و ارتقای استقامت و پایداری رانندگان در طول مسابقه، جهت یابی، ردیابی و محاسبات دقیق به منظور رسیدن به موقع به مراکز کنترل، کمک به امر ترافیک، آموزش رانندگی صحیح و مطمئن با اجرای تمام قوانین راهنمایی و رانندگی، تعمیرات اتومبیل با حداقل امکانات و حداقل زمان در حین مسابقه، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سنت‌های مردم بومی مناطق مختلف کشور و سرعت انتقال و تصمیم گیری به موقع برای پیشگیری از حوادث و تصادفات.

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ضمن بیان اینکه رالی مزبور با مشارکت کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برگزار می‌شود، اظهار کرد:

رالی حرم تا حرم روز جمعه 4 اسفند ماه با شرکت 50 دستگاه خودرو از حرم مطهر امام رضا (ع) در شهر مشهد آغاز می‌شود و پس از طی حدود 2000 کیلومتر با عبور از شهرهای سمنان، بروجرد، ایلام و مهران، 7 اسفندماه در شهر کربلا، مقابل حرم مطهر امام حسین (ع) به پایان می‌رسد.

رییس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی به نام گذاری دهه اخیر با عنوان «دهه اقدام برای ایمنی راه ها» از سوی سازمان ملل متحد و ابلاغ فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) به کانون‌های عضو این فدراسیون در سراسر دنیا اشاره کرد و گفت:

کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برنامه های خاصی را در حوزه ایمنی جاده و سفر در کشور آغاز کرده است و امیدواریم با همکاری و هماهنگی سایر ارگان ها و نهادهای مرتبط در حوزه امنیت جاده ای، شاهد سفرهایی ایمن در محورهای مواصلاتی باشیم.

مونسان بیان کرد:

به‌ دلیل کم توجهی برخی رانندگان به توصیه‌های ترافیکی و بی دقتی نسبت به علایم راهنمایی نصب شده در جاده‌ها و سایر علل، متاسفانه سالانه جمعی از هموطنان، جان خود را از دست داده و یا دچار ضایعات غیرقابل جبران می‌شوند.

رییس مجمع کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی بر نقش محوری فرهنگ و آموزش در کاهش حوادث جاده‌ای تاکید کرد و در این باره گفت:

با توجه به وظایف ذاتی کانون، برنامه‌های خاصی در حوزه مباحث آموزشی با محوریت رالی و نمایشگاه های خودرویی برای افزایش سطح آگاهی مردم تدارک دیده شده است.

اگر شما هم علاقه مند به شرکت در این رالی هستید می توانید از 10دی تا 20 بهمن 96 با مراجعه به وب سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET