ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، شرایط و مدارک جدید پذیرش مسافران در مسیر تهران-تفلیس، همزمان با تشدید بدرفتاری ماموران فرودگاه این کشور با تعدادی از ایرانی ها اعلام شد. 

بر اساس این گزارش، ایران روز گذشته گلایه خود از وضعیت برخورد ماموران مرزی کشور گرجستان با برخی اتباع ایرانی، را به سفیر این کشور در تهران ابلاغ کرد. دستیار وزیر امور خارجه کشورمان این نوع برخوردهای نامتعارف ماموران مرزی این کشور و افزیش میزان برگرداندن مسافران ایرانی را بر خلاف رابطه دوستانه بین دو کشور اعلام کرد و گفت ادامه این روند می تواند به روابط خوب مردم دو کشور آسیب وارد کند. 

یوسب چاخواشویلی، سفیر گرجستان در ایران نیز از برخی از برخوردهای انجام شده، اظهار تاسف کرد و قول داد تا شخصا به تفلیس سفر کند و با پیگیری این موضوع، نتیجه را به اطلاع مقام های ایرانی برساند. 

در همین راستا نیز وزارت امورخارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان از اتباع ایرانی خواستند تا اطلاع ثانوی از انجام سفر غیرضروری به این کشور خودداری کنند. امروز چهارشنبه 21 آذرماه نیز یک شرکت هواپیمایی ایرانی- که پس از لغو روادید بین دو کشور پروازهای مستقیمی بین تهران-تفلیس برقرار کرده است- در اطلاعیه ای از تمام چارترکننده ها و آژانس های مسافرتی خواسته است تا مسافران شان را نسبت به شرایط سختگیرانه پذیرش در این مسیر آگاه کنند. 

در این اطلاعیه چنین آمده است:

با توجه به اعمال سیاست‌ های سخت‌گیرانه پلیس فرودگاه تفلیس در روزهای اخیر و آمار بالای مسافران INAD (تایید نشده و بازگردانده شده) در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) ـ تفلیس، به این وسیله از تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۷، مسافران محترم در این مسیر تنها با داشتن شرایط مشخص، پذیرفته خواهند شد. (به استثناء مسافران دارای اقامت کشور گرجستان).

این شرایط از سوی این شرکت هواپیمایی به شرح زیر اعلام شده است:

همراه داشتن بلیت برگشت (در مسیر ایران ـ گرجستان)، واچر هتل، بیمه مسافرتی و هزینه سفر متناسب با تعداد روزهای اقامت 

به رغم تمام این جار و جنجال ها و حواشی ایجاد شده پیرامون پذیرش مسافران ایرانی در گرجستان، هنوز دولت این کشور پاسخ شفافی در مورد این برخوردها نداده است. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET