ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، اکبر نعمت الهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت ایران با اعلام خبر ثبت جایگاه سوخت شرکتی شماره چهار سابق یا پمپ بنزین اختصاصی شماره ۲۳۴ کنونی در خیابان ۱۵ خرداد تهران به عنوان یک اثر تاریخی گفت:

جایگاه سوخت قدیمی شماره چهار تهران در خیابان ۱۵ خرداد (بوذرجمهری سابق)، پس از طی مراحل قانونی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به شماره ۳۱۷۱۰ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

بر اساس اظهارات وی، جایگاه شماره چهار، پس از پمپ بنزین قدیمی آبادان، به عنوان دومین جایگاه سوخت تاریخی از سوی مدیریت موزه ها و اسناد صنعت نفت ایران، شناسایی و معرفی شده و توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسیده است.

زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای ثبت این جایگاه را برای اجرا و ابلاغ به استانداری تهران اعلام نموده است.

شایان ذکر است که جایگاه های قدیمی سوخت در تهران معماری ویژه ای داشته اند اما  متاسفانه بسیاری از آنها تخریب شده و یا تغییر کاربری یافته اند. قدمت جایگاه سوخت شماره چهار به دوران پهلوی باز می گردد و  شرکت نفت انگلیس و ایران شاخته شده است.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET