karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، اکبر نعمت الهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت ایران با اعلام خبر ثبت جایگاه سوخت شرکتی شماره چهار سابق یا پمپ بنزین اختصاصی شماره ۲۳۴ کنونی در خیابان ۱۵ خرداد تهران به عنوان یک اثر تاریخی گفت:

جایگاه سوخت قدیمی شماره چهار تهران در خیابان ۱۵ خرداد (بوذرجمهری سابق)، پس از طی مراحل قانونی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به شماره ۳۱۷۱۰ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

بر اساس اظهارات وی، جایگاه شماره چهار، پس از پمپ بنزین قدیمی آبادان، به عنوان دومین جایگاه سوخت تاریخی از سوی مدیریت موزه ها و اسناد صنعت نفت ایران، شناسایی و معرفی شده و توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسیده است.

زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای ثبت این جایگاه را برای اجرا و ابلاغ به استانداری تهران اعلام نموده است.

شایان ذکر است که جایگاه های قدیمی سوخت در تهران معماری ویژه ای داشته اند اما  متاسفانه بسیاری از آنها تخریب شده و یا تغییر کاربری یافته اند. قدمت جایگاه سوخت شماره چهار به دوران پهلوی باز می گردد و  شرکت نفت انگلیس و ایران شاخته شده است.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.