ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 اردیبهشت 1399

به روز رسانی

30 اردیبهشت 1399

به‌ گزارش ایسنا، به نقل از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر مونسان -وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی- همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر و پیش‌بینی افزایش سفرها، از بازگشایی مراکز تفریحی روباز و طبیعت‌گردی خبر داد و گفت:

مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهنوردی باز است و هیچ‌گونه محدودیتی از نظر این وزارتخانه برای استفاده مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد.

او اضافه کرد:

مردم می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهنوری استفاده کنند.

مونسان توضیح داد:

برپایی چادر و کمپ‌های عمومی به‌قصد اقامت شبانه در بوستان‌های تفریحی در حجم بالا که موجب تجمع بیش از حد گردشگران و مسافران شود، همچنان ممنوع است و بهتر است از مراکز اقامتی رسمی دارای مجوز از این وزارتخانه استفاده شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین گفت:

از وزارت کشور درخواست کردیم تا مقامات استانی، انتظامی و امنیتی همکاری لازم را برای استفاده مردم از جاذبه‌های طبیعت‌گردی و مراکز تفریحی روباز به‌ویژه در شرایط کنونی جامعه و فشارهای روحی که به مردم ناشی از ویروس کرونا وارد شده است، داشته باشند.

در ماه‌های پیش، با شیوع ویروس کرونا در ایران مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهنوردی به دستور کمیته فضاهای ورزشی و گردشگری ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده بودند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET