ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل کنسولی جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر امور خارجه گرجستان در انتهای مذاکرات مشترک شان در تفلیس در زمینه ابقای توافقنامه لغو روادید بین دو کشور با هم به توافق رسیدند. 

بر اساس این گزارش، سفارت ایران در خبری اعلام کرد این توافق در زمان سفر هیات کنسولی جمهوری اسلامی ایران با معاون وزارت خارجه گرجستان حاصل شد. آقای علی اصغر محمدی - مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه- و الکساندر خوتیسیاشویلی -معاون وزارت خارجه گرجستان- در ملاقات خود در مورد روابط کنسولی بین دو کشور صحبت کردند و در مورد تدوام توافقنامه موجود در خصوص لغو روادید بین دو کشور به توافق رسیدند. 

مقام های دو کشور همچنین برای پیشبرد مناسبات کنسولی در مورد موارد زیر نیز توافق کردند: 

  • برای جلوگیری از برداشت نادرست مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و هر گونه سوء تفاهم ناشی از آن، هر دو طرف در مورد آماده سازی و انتشار اطلاعات و توصیه های سفر اقدام کنند. 
  • کارهای لازم برای ساماندهی مفاد توافقنامه لغو رژیم روداید و اجرای موثر آن ادامه پیدا خواهد کرد. 
  • چهارمین کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در بهمن ماه 1397 برابر با فوریه 2019 برگزار می شود. 
  • برای صیانت و حمایت از روابط دو کشور و حقوق شهروندان و همچنین مقابله با انواع جرائم و تخلفات، قرار شد پلیس دو کشور در سطح های مختلف با هم همکاری داشته باشند. 

پیش از این با وجود اینکه سفر به گرجستان نیازی به روادید ندارد اما تعدادی از ایرانیان برای ورود به این کشور به مشکل برخوردند و دیپورت شدند. هرچند به تازگی وزارت کشور گرجستان اعلام کرد که محدودیت ها تنها شامل شهروندان ایرانی نمی شود و این کشور از ماه نوامبر از حضور 1151 شهروند خارجی از جمله 434 ایرانی در کشورش جلوگیری کرده است.

ایران و گرجستان از سال 2011 میلادی توافقنامه بدون روادید را بین دو کشور به کار گرفته اند اما در سال 2013 دولت گرجستان تصمیم به توقف موقت این توافقنامه با ایران گرفت که با مخالفت های شدیدی روبرو شد. بر پایه این مخالفت ها این کشور از سال 2016 میلادی این توافقنامه را دوباره از سر گرفت. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET