کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

پاسخ فرودگاه امام خمینی به ادعاهای گردشگر روس

به نقل از ایسنا، در چند روز گذشته فیلمی از یک گردشگر روسی در فرودگاه امام خمینی (ره) منتشر شد که وی در آن ادعا می کند، مجبور شده برای چند ساعت در صف های طولانی بایستد و در زمان ارائه ی ویزا نیز مامور ایرانی توانایی تشخیص ویزای شینگن را نداشته است. این گردشگر مدعی شده که وقتی به مامور ایرانی کنترل پاسپورت گفته ویزای شینگن دارد؛ این مامور به اشتباه شینگن را شهری در یک کشور اروپایی تصور کرده و از تایید آن ممانعت ورزیده است.

این خانم روس با نگاهی انتقادی در فیلم می‌گوید که اگر ایرانی ها قصد دارند نسبت به افزایش تعداد گردشگران خارجی خود اقدام کنند با این زیرساخت ها به جایی نخواهند رسید؛ زیرا فرودگاه امام خمینی (ره) بدترین فرودگاهی است که وی تاکنون با آن مواجه شده است.

به دنبال این اتفاق، کوروش فتاحی، سرپرست شرکت شهر فرودگاه امام خمینی (ره) در یادداشتی، پاسخ هایی جدی به این گردشگر روس داده و تقریبا تمامی ادعاهای او را تکذیب کرده است.

طبق توضیحات فتاحی سیستم گذرنامه ی ایران از کشورهای پیشرو در امور مرزی به حساب می آید، به حدی که در حال حاضر ایران عضو پایگاه اطلاعات سیستم PKD می باشد. علاوه بر این، ایران در حوزه پاسپورت های الکترونیکی نیز از سال ها پیش جزو کشورهای پیشرو به حساب می آید.

مطابق توضیحات فتاحی، فرودگاه امام خمینی (ره) از معدود فرودگاه های جهان است که در آن ویزای فرودگاهی صادر می شود و در طول سال حداقل چهار میلیون مسافر، خروجی دارد.

با توضیحات سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مشخص می شود نه تنها افسران گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) مشکلات مطرح شده را ندارند که حتی آنها در منطقه به عنوان بهترین تشخیص دهنده ی ویزای درست از تقلبی به شمار می روند و مدت زمان چک گذرنامه در گیت های فرودگاه امام خمینی (ره) به طور متوسط تنها شش ثانیه است.

فتاحی به دیگر ادعای مسافر روس که زمان معطلی خود در صف ها را بیش از دو ساعت اعلام کرده نیز پاسخ داده و اظهار کرده است:

طولانی ترین صف در این فرودگاه تنها بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

فرودگاه امام خمینی (ره) در حال حاضر در شرایطی به ۹ میلیون مسافر به طور سالانه سرویس می دهد که ظرفیت سالانه این فرودگاه تنها حدود ۴.۵ میلیون نفر تخمین زده شده و اوج فشار پروازهای این فرودگاه بین المللی ایرانی در پروازهای تابستانی و پروازهای حج خلاصه می شود.

ویدیویی که این گردشگر روس از فرودگاه منتشر کرده است

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 14
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X