karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، دو تابلوی نقاشی شمایل حضرت مسیح در موزه بزرگ خراسان مرمت می شوند. مژگان موسی‌زاده، مسوول کارگاه مرمت موزه بزرگ خراسان از حفاظت و مرمت این تابلوها خبر داد و گفت که این امر در کارگاه و آزمایشگاه مرمت این موزه در حال انجام است.

وی در ادامه افزود:

این دو تابلو به ابعاد 40 در 20 و 120 در 70 سانتیمتر از کلیسای ارامنه مسروپ مقدس مشهد به موزه بزرگ خراسان انتقال یافته اند و به دلیل وضع نابسامانی که دارند در حال مرمت هستند.

کلیسای مسروپ مقدس بنایی مذهبی و متعلق به دوره پهلوی است که در میدان دهم دی شهر مشهد قرار دارد. این کلیسا در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط ارمنی‌های ساکن این شهر بنا شده و در اطراف آن ساختمان‌های اداری و مدرسه ارمنی های مشهد به چشم می خورند. مردم، این کلیسا را با نام ده دی می شناسند و نام  آن از 25 مردادماه سال 84 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مژگان موسی زاده در مورد زمان مورد نیاز برای مرمت تابلوهای حضرت مسیح گفت:

تثبیت، مرمت و احیای این تابلو‌ها به سه ماه زمان نیاز دارد چرا که باید استحکام‌بخشی در آنها انجام شود. این آثار کاملا از بین رفته اند، رنگ‌دانه‌ها دارای ترک‌های وسیع هستند و زیرسازی این آثار نیز انعطاف خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد:

قدمت این تابلو‌ها به بیش از 80 سال می‌رسد و قرار است پس از اتمام مرمت و استحکام ‌بخشی به کلیسا بازگردانده شوند.

تابلوی حضرت مسیح

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.