ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، دو تابلوی نقاشی شمایل حضرت مسیح در موزه بزرگ خراسان مرمت می شوند. مژگان موسی‌زاده، مسوول کارگاه مرمت موزه بزرگ خراسان از حفاظت و مرمت این تابلوها خبر داد و گفت که این امر در کارگاه و آزمایشگاه مرمت این موزه در حال انجام است.

وی در ادامه افزود:

این دو تابلو به ابعاد 40 در 20 و 120 در 70 سانتیمتر از کلیسای ارامنه مسروپ مقدس مشهد به موزه بزرگ خراسان انتقال یافته اند و به دلیل وضع نابسامانی که دارند در حال مرمت هستند.

کلیسای مسروپ مقدس بنایی مذهبی و متعلق به دوره پهلوی است که در میدان دهم دی شهر مشهد قرار دارد. این کلیسا در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط ارمنی‌های ساکن این شهر بنا شده و در اطراف آن ساختمان‌های اداری و مدرسه ارمنی های مشهد به چشم می خورند. مردم، این کلیسا را با نام ده دی می شناسند و نام  آن از 25 مردادماه سال 84 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مژگان موسی زاده در مورد زمان مورد نیاز برای مرمت تابلوهای حضرت مسیح گفت:

تثبیت، مرمت و احیای این تابلو‌ها به سه ماه زمان نیاز دارد چرا که باید استحکام‌بخشی در آنها انجام شود. این آثار کاملا از بین رفته اند، رنگ‌دانه‌ها دارای ترک‌های وسیع هستند و زیرسازی این آثار نیز انعطاف خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد:

قدمت این تابلو‌ها به بیش از 80 سال می‌رسد و قرار است پس از اتمام مرمت و استحکام ‌بخشی به کلیسا بازگردانده شوند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET