karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، سرهنگ تقی افرند، معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در خبری اعلام کرد در راستای جذب گردشگر و توریست به برخی از مهمان پذیرها مجوز احداث هاستل داده می شود. 

سرهنگ افرند در پاسخ به این سوال که آیا در ایران مکان هایی با نام "هاستل" داریم یا خیر، چنین توضیح داد: 

 بله ؛ در ایران هاستل داریم ولی در همان مکان مهمان‌پذیرها هستند و این طور نیست که یک مکان خاصی تحت عنوان هاستل فعالیت کنند.

ایشان در ادامه افزود: 

هاستل یک کلمه خارجی و بین‌المللی است که در کشورهای خارجی به واحدهای پذیرایی یک تکه اطلاق می‌شود و به دلیل اینکه استفاده از هاستل‌ها نسبت به هتل‌ها قیمت پایین‌تری دارد، بسیار پر مخاطب است.

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ به چرایی فعالیت هاستل ها در ایران اشاره کرد و توضیح داد: 

 خارجی‌هایی که به ایران می‌آمدند به دنبال جایی با نام «هاستل» برای اقامت خود بودند، از آن جایی که ما چیزی به اسم هاستل در ایران نداشتیم این افراد برای اقامت خود سردرگم می‌شدند.

آقای افرند در ادامه گفت: 

 در ایران به جای هاستل‌ها، مکان‌هایی با عنوان مهمان پذیر داریم، ما با صحبت‌هایی که با اصناف داشتیم، یک مصوبه در راستای قوانین جمهوری اسلامی برای فعالیت هاستل ها در ایران تصویب کردیم.

ایشان به نحوه فعالیت هاستل ها در ایران اشاره کرد و افزود: 

 قرار بر این شد که مهمان‌پذیرهایی که در تهران یا سطح کشور مجوز دارند و در زیر ساختمانشان هم مکانی برای احداث هاستل دارند با اخذ مجوزهای لازم و راه اندازی هاستل در همان مهمان پذیر، اقدام به درج نام هاستل بر تابلوی مهمان پذیرشان کنند.

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در مورد دلیل صدور این مجوز چنین توضیح داد:  

با این کار هم ما می‌توانیم یک گامی برای جذب توریست داشته باشیم و هم برای اقامت افراد خارجی که در ایران به دنبال هاستل هستند اقدام مثبتی کرده باشیم.

سرهنگ افرند به مشتریان هاستل ها در ایران اشاره کرد و گفت: 

شاید این سوال ایجاد شود که توریست‌ها چرا برای اقامت به هتل‌ها نمی‌روند یا اینکه راه اندازی هاستل چه ارتباطی با جذب توریست دارد، در پاسخ باید بگویم که قیمت هاستل‌ها بسیار بسیار کم‌تر از هتل‌ها است و دلیل اینکه هزینه سفر را برای توریست‌ها پایین می‌آورد کمک به جذب توریست می‌شود. 

ایشان در مورد قوانین حاکم بر این هاستل ها چنین توضیح داد: 

قرار است هاستل‌ها برابر با قانون جمهوری اسلامی فعالیت کنند، همان شرایطی که بر هتل‌ها و مهمان‌پذیرها حاکم است بر هاستل‌ها هم حاکم می‌شود و زن و مرد در شرایطی می‌توانند از هاستل استفاده کنند که محرم همدیگر باشند و به هیچ وجه اجازه فعالیت هاستل‌های مختلط در ایران را نمی‌دهیم. 

سرهنگ افرند به شرایط ایجاد هاستل در مهمان پذیرها اشاره کرد و گفت: 

مهمان‌پذیرهایی که شرایط ایجاد هاستل را در مهمان پذیرشان داشته باشند می‌توانند به اماکن رجوع کنند و با تأیید صلاحیت و آموزش‌های لازم اقدام به ایجاد هاستل کنند. 

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.