karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، در شرایطی که کشورمان در میان کشورهای منطقه گران ترین تورهای گردشگری را به مسافران عرضه می کند، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم به تغییر این اوضاع گرفته است و برای رونق بخشیدن صنعت گردشگری کشورمان قصد دارد یک هفته تور ارزان قیمت ایران به گردشگران خارجی عیدی دهد. 

آمارهای مختلف در زمینه گردشگری ایران نشان می دهد که میانگین ورودی مسافران خارجی در سال گذشته رو به کاهش بوده است و تعداد کمتری توریست از کشورهای حوزه عرب و خاورمیانه از کشورمان دیدن کرده اند. از طرف دیگر به نظر می رسد با وجود روند افزایش قیمت خدمات در ایران، این روند کاهشی در سال 19-2018 همچنان ادامه پیدا کند. بر همین اساس، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با برخی از هتل ها و شرکت های هواپیمایی صحبت کرده است و توانسته برای تعطیلات نوروز تخفیف بگیرد و تور ایران را با قیمتی بی سابقه و استثنایی به اجرا بگذارد. 

این پروژه قرار است در فاصله زمانی بین 25 اسفند 96 تا 15 فروردین 1397 اجرا شود و هدف آن بیشتر گردشگران کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان است. تورهای طراحی شده شامل شهرهای تهران، کرج، تبریز و همدان می شود و قرار است تورهای یک هفته تا هشت روزه ای با قیمت 350 دلار (8,750,000 تومان) تا 440 دلار (11,000,000 تومان) برگزار کنند. توری که سازمان گردشگری ایران آن را طراحی و تنظیم کرده است و بلیت هواپیما به مقصد ایران، هتل و ترانسفر و برای گردشگران عراقی چکاپ پزشکی را شامل می‌شود.

قرار است در اجرای این پروژه با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، برخی ایرلاین‌ها، هتل‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی، از صندلی های خالی پروازها و همچنین ظرفیت خالی هتل‌ها در این چهار شهر استفاده کنند. 

حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ که در جریان این طرح معاونت گردشگری قرار دارد، گفت:

این طرح در شرایطی که نوسانات نرخ ارز در داخل، قیمت خدمات را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تورهای ایران را گران کرده است، اتفاق خوبی به شمار می‌آید به شرط آنکه بتوان در این مدت زمان کوتاه از این کشورها، گردشگر جذب کرد.

مانیلا مهاجر ـ عضو جامعه تورگردانان ایران ـ از جمله تورگردان هایی است که با اجرای پروژه تورهای ارزان قیمتِ ایران همراه شده است در همین زمینه به ایسنا گفت:

این طرح را مفید و موثر برای رونق صنعت گردشگری کشور می‌ دانیم که در صورت اجرای بی‌نقص و ارایه ضمانت‌های اجرایی برای آن به ویژه در بخش خدمات، آژانس‌های گردشگری به طور یقین از آن استقبال می‌کنند

او اضافه کرد:

این پروژه را معاونت گردشگری مطرح کرده و قرار است پکیج سفر آن را در اختیار آژانس‌ها بگذارد که اجرا شود. آن‌ها قیمت‌های خیلی مناسبی برای تور ایران تعیین کرده‌اند و باور دارم خارجی‌ها با دیدن این قیمت شگفت‌زده می‌شوند. قیمت این تور به اندازه‌ یک بلیت هواپیما است، درحالی که به ازای آن تور رایگان یک هفته‌ای دریافت می‌کنند.

مهاجر همچنین اظهار کرد:‌

کشورهایی که برای جذب گردشگر در جریان این تور، هدف‌گذاری شده‌اند برای ورود به ایران مشکل ویزا ندارند و آن‌طور که معاون گردشگری هماهنگی و اعلام کردند، مشکل بلیت و هتل هم وجود ندارد، اما با توجه به زمان محدود تا اجرای این تورها که شاید کمتر از ۲۰ روز باشد، با چالش تبلیغات روبرو هستیم. لازم است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کنار آژانس‌ها که برای این تور تبلیغ می‌کنند، وارد رایزنی با اتحادیه‌ها و سازمان‌های گردشگری کشورهای مقابل شود تا اطمینان، اعتماد و حمایت آن‌ها بیشتر جلب شود.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.