ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

دولت آلمان در خبری اعلام کرد که هواپیماهای شرکت‌ هواپیمایی ماهان ایر از سال 2019 دیگر نمی توانند به این کشور پروازی داشته باشند. 

دولت آلمان در خبر خود اعلام کرده است پرواز هواپیماهای شرکت هواپیمایی ماهان ایر امنیت شهروندان این کشور را به مخاطره می اندازد و از این رو قصد دارد از پرواز و رفت و آمد هواپیماهای این شرکت به فرودگاه های این کشور جلوگیری کند. آن طور که دولت آلمان در اظهارات خود بیان کرده، این شرکت از هواپیماهای خود برای انتقال نیرو و تجهیزات به مناطق جنگی سوریه استفاده می کند و برلین نمی تواند به همین جهت پذیرای هواپیماهای ماهان ایر باشد. سخنگوی وزارت ترابری آلمان هم در همین زمینه اعلام کرده است که دفتر حمل و نقل هوایی فدرال آلمان به شرکت ماهان ایر اعلام کرده است که این شرکت از روز دوشنبه 21 ژانویه (اول بهمن) اجازه پرواز به آلمان را نخواهد داشت. 

بر اساس اعلام منابع خبری مختلف، دولت آلمان این تصمیم را پس از رایزنی های شدید گرفته است. گفته می شود دولت آمریکا در همین راستا اعلام کرده بود پروازهای ماهان تهدید امنیتی علیه شهروندان آمریکایی در فرودگاه های آلمان محسوب می شوند. پیش از این نیز وزارت خرانه داری آمریکا شرکت ماهان ایر را در سال 2011 به اتهام سوءاستفاده از هواپیماهای مسافربری برای کمک به دولت سوریه تحریم کرده بود.

شرکت ماهان ایر دومین شرکت بزرگ هواپیمایی ایران است که در هفته شش پرواز از تهران به آلمان دارد که از این تعداد چهار پرواز به شهر دوسلدورف و دو پرواز به مونیخ آلمان انجام می شود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.