ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 امرداد 1396

به روز رسانی

12 امرداد 1396

 به نقل از ایسنا، عربستان سعودی برای جذب حداکثر توریست‌های خارجی به دنبال راه اندازی یک منطقه مستقل گردشگری است که در آن نسبت به قوانین و معیارهای اسلامی، هیچگونه سخت گیری وجود نخواهد داشت.

دولت عربستان تصمیم دارد، یک منطقه نیمه مستقل گردشگری و بدون نیاز به اخذ ویزا در سواحل شمال غربی دریای سرخ ایجاد نماید. یکی از برنامه های این کشور برای جذب حداکثر گردشگران خارجی، این است که چشم بر روی برخی قوانین اسلامی ببندد؛ قوانینی که خود به شدت بر اجرای آنها پافشاری می کند.

ساخت این منطقه گردشگری در سال آینده آغاز خواهد شد و تصمیم بر این است که هیچ گونه محدودیتی برای پوشش بانوان، تفکیک جنسیتی و حتی مصرف مشروبات الکلی در آن وجود نداشته باشد تا از این طریق، اقتصاد منطقه سر و سامانی بگیرد و وابستگی عربستان به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

مقامات رسمی سعودی اعلام داشته اند که این پروژه ۲۴ هزار کیلومتر مربعی (بیش از مساحت کل کشور بلژیک) شامل ۵۰ جزیره است و بین‌ شهرهای املج و الوجه قرار می گیرد.

پیش‌بینی می‌شود ساخت این پروژه دو سال به طول بیانجامد و قرار اس هزینه های آن توسط صندوق ثروت پادشاهی عربستان تامین شود. گفته ها حاکی از آن است که این پروژه به ایجاد ۳۵ هزار فرصت شغلی کمک خواهد کرد و سهم ۴ میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی عربستان خواهد داشت. 

این منطقه گردشگری قوانین مستقل و چارچوب حقوقی خود را خواهد داشت و در آن قوانینی همچون منع استفاده از مشروبات الکلی، قوانین و هنجارهای مربوط به نوع پوشش، اختلاط جنسی و منع رانندگی بانوان که در سایر مناطق عربستان وجود دارند رعایت نمی‌شوند. نگرانی‌ها درباره تاثیرپذیری مردم عربستان از رفتارهای گردشگران غربی در این منطقه آزاد، با در نظر گرفتن دور بودن آن از شهرهای بزرگ عربستان توجیه شده است. 

پیش بینی شده که آغاز ساخت این منطقه مستقل گردشگری در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز گردد و فاز اول آن شامل زیرساخت‌های لازم برای مراکز حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی افتتاح شود.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.