karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در تازه ترین گزارش خود در مورد وضعیت صنعت گردشگری در کشورهای مختلف از رشد منفی این صنعت در ایران در بازه زمانی 2016-2017 خبر داد. 

این گزارش که در ماه آگوست امسال از روندهای گردشگری بین المللی در سال 2017 منتشر شده، نشان می دهد ایران در سال گذشته میلادی در مجموع میزبان 4 میلیون و 867 هزار گردشگر ورودی بوده است. این درحالی ست که پیش از آن (در سال 2016) تعداد 4 میلیون و 942 هزار تن به ایران سفر کرده بودند. مساله ای که حاکی از کاهش 1.5 درصدی تعداد سفرها به ایران و رشد منفی صنعت گردشگری در سال های 2016-2017 است. 

پیش از این در آمارها اعلام شده بود، شمار گردشگران خارجی که در سال 2010 از ایران بازدید کرده بودند 2 میلیون و 938 هزار تن بود. میزان درآمد ایران هم در همین سال (2010) از گردشگران خارجی به ۲ میلیارد و ۴۳۸ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون دلار رسیده بود اما هنوز میزان درآمدهای گردشگری ایران در سال ۲۰۱۷ اعلام نشده است!

این در حالی ست که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برآوردهای خود از درآمد ایران در سال 2017 از گردشگری خارجی اعلام کرده که درآمد ایران در این زمینه به 6 میلیارد دلار رسیده است. پیش از این هم در سال 2016 (سال 1395) مسوولان سازمان، میزان درآمد ایران را رقمی معادل 8 میلیارد دلار اعلام کرده بودند اما آمارهای اعلامی از سوی سازمان جهانی گردشگری برای ایران در همین سال رقمی متفاوت (۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون دلار) را نشان می دهد که در حدود 46 درصد کمتر است. 

این افت تعداد گردشگران ورودی به ایران در سال 2017 در حالی اتفاق افتاده که پیش از این شورای جهانی سفر و گردشگری در پیش بینی اظهار کرده بود که شمار گردشگران خارجی که به کشورمان سفر می کنند 16 درصد رشد خواهد داشت و به 5 میلیون و 513 هزار نفر خواهد رسید. 

آمار سازمان گردشگری

گردشگران خارجی در ایران

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.