karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی محمد زارع، رییس موزه هنرهای معاصر از ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر به رم و برلین به منظور استفاده های نمایشگاهی خبر داد و اظهار کرد:

بعد از استقرار دولت جدید، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستوراتی را به معاونت ها در زمینه ارسال آثار صادر کردند و در حال گذراندن امور اداری هستیم که مجدد این کار که کلید آن خورده شده بود، پیگیری شود.

وی گفت:

همچون گذشته، دو کشور اروپایی آلمان و ایتالیا به برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری معاصر ایران اصرار دارند. با توجه به نظرات وزیر و معاونت های مربوطه ممکن است تغییراتی در قرارداد انجام شود و در این زمینه استعلامی از ریاست جمهوری و سایر مراجع ذیربط صورت می گیرد که در حال طی مراحل اداری است و ما هم پیگیر تحقق این امر هستیم.

زارع بیان کرد که می‌ خواهیم به تمام دنیا نشان دهیم ایران معاصر، گنجینه ارزشمندی از آثار هنری در خود دارد و سپس افزود:

بسیاری از ملت های دیگر، همیشه ایران را به گذشته اش می شناسند و کمتر با دوران معاصر کشورمان آشنایی دارند. معتقدیم وقتی هنرمندان و انسان های معروف از گنجینه ما بازدید کنند و ببیند چه آثاری در گنجینه ما نگهداری می شود، بسیار مشتاق می شوند که تاریخ مان را بدانند.

وی ادامه داد:

درصورت نهایی شدن موضوع، برای اولین بار شاهد برپایی یک نمایشگاه هنر مدرن و معاصر ایران در دو پایتخت اروپایی خواهیم بود. 

رییس موزه هنرهای معاصر توضیح داد:

اعتقاد داریم چون عنوان نمایشگاه، گنجینه موزه هنرهای معاصر است، بیش از یک میلیون بازدیدکننده از نویسندگان، هنرمندان، فیلم سازان و هنرمندان تجسمی و روشنگران اروپایی خواهد داشت و دیدگاه مخاطبان نمایشگاه نسبت به کشورمان با دیدن آثار ایرانی در کنار آثار غربی، اروپایی و آمریکایی تغییر خواهد کرد.

وی یادآور شد:

با توجه به صحبت های وزیر ارشاد مبنی بر این که مراودات فرهنگی و هنری، بهترین نوع تعاملات بین المللی است، نمایش آثار هنری در راستای ارتقای این تعاملات خواهد بود.

رییس موزه هنرهای معاصر به درخواست بسیاری کشورها برای میزبانی از نمایشگاه آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر اشاره کرد و گفت:

در گام نخست، بنا داریم این نمایشگاه را در برلین و رم برگزار کنیم و سپس درباره تقاضای دیگر کشورها از جمله اتریش، تصمیم گرفته خواهد شد.

وی از بازدید اخیر رییس موزه بریتانیا از موزه هنرهای معاصر نیز سخن گفت و افزود:

فیشر، رییس موزه بریتانیا در هفته های گذشته ضمن بازدید از موزه هنرهای معاصر ایران، از آثار و نمایشگاه آثار تونی کرگ (هنرمند انگلیسی – آلمانی) در این موزه ابراز شگفتی کرد.

زارع ادامه داد:

با فیشر در خصوص آینده هنر ایران و در خصوص چگونگی برپایی نمایشگاه در انگلستان توسط هنرمندان ایران بحث و گفت و گو داشتیم و معتقدیم افزایش تعامل هنرمندان ایران و انگلیس به تقویت روابط دو کشور کمک خواهد کرد.

وی گفت:

همه آثار موزه هنرهای معاصر تهران از سال 1350 به بعد جمع آوری شده و یکی از بهترین موزه های معاصر دنیا و ایران به شمار می آید.

موزه هنرهای معاصر تهران در سال 1356 بنا شده و جامع ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی را در خود جای داده است. این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه مهم هنر نوگرا در دنیا به شمار می رود.

از جمله آثار مهم موزه، می‌توان از کارهای بسیار شاخصی هنرمندان نوگرای ایرانی و هنرمندان خارجی همچون گوگَن، رُنوار، پیکاسو، ماگریت، ارنست، پولاک، وارهول، لُویت و جاکومتی نام برد. مجموعه آثار موزه در سه گروه آثار موجود در مخزن (گنجینه)، آثار ارایه شده در گالری‌ها و فضاهای داخلی و تندیس‌های موجود در محوطه بیرونی جای می گیرند.

گنجینه هنرهای معاصر موزه هنرهای معاصر مجموعه کم‌نظیری از آثار پیشروان هنر معاصر ایران را شامل می شود و بیش از چهار هزار اثر ارزشمند و یگانه از نخبگان هنرهای تجسمی ایران و جهان در خود دارد که نزدیک به ۴۰۰ عدد از آن‌ها، دارای ارزش استثنایی هستند.

موزه هنرهای معاصر

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.