ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، تمام پروازهای مسافری به مقصد استانبول از سوم مارس، دوازدهم اسفند، به فرودگاه جدید این شهر، فرودگاه بزرگ استانبول منتقل می شوند. 

در همین زمینه، کدری سامسونلو، مدیر اجرایی عملیات های فرودگاه بزرگ استانبول اعلام کرد، پس از این انتقال بخش عملیاتی فرودگاه آتاتورک تعطیل می شود و دیگر پذیرای هواپیماهای مسافربری نخواهد بود.

فرودگاه بزرگ استانبول 29 اکتبر سال 2018 با حضور رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه افتتاح شد. فرودگاهی که سه برابر بزرگتر از فرودگاه پکن است، می تواند در حال حاضر به 90 میلیون مسافر خدمات رسانی کند و قرار است تا سال 2028 به گنجایش پذیرایی از 200 میلیون مسافر در سال برسد. امری که این فرودگاه را به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان و قطب اتصال آفریقای شمالی، اروپا و آسیا تبدیل می کند. 

فرودگاه بزرگ استانبول که با هزینه 11.7 میلیارد دلاری ساخته شده است، در 35 کیلومتری خارج از شهر استانبول قرار دارد و به زودی به یکی از بزرگ ترین و پرتردد ترین فرودگاه های دنیا بدل خواهد شد. این فرودگاه 228 میز کنترل گذرنامه، 20 هزار صندلی انتطار و 40 هزار جای پارک دارد و وسعت آن به 67.3 میلیون مترمربع (بزرگتر از کل فضای منهتن نیویورک) می رسد. همچنین قرار است فرودگاه استانبول به 300 فرودگاه دیگر در دنیا پرواز داشته باشد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET