ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی زمینی 27.5 درصد و سفرهای خارجی هوایی 5 درصد رشد پیدا کرده است. 

این آمار که از 27 اسفندماه سال 96 تا روز پنجم فروردین سال 97 محاسبه شده در حالی افزایش داشته است که پیش بینی می شد با وجود گران تر شدن نرخ ارز، کمیاب شدن آن و افزایش عوارض خروج از کشور، سفرهای داخلی رونق بیشتری پیدا کند. البته محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از افزایش 18 درصدی سفرهای داخلی خبر داد و اعلام کرد آمار اقامت مسافران نوروزی تا روز ششم فروردین به 33 میلیون نفر رسیده است. ّ

وی در عین حال از کاهش سفرهای هوایی داخلی تا 18 درصد خبر داد و گفت بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی سفرهای جاده ای در این تعطیلات رشد پیدا کرده است. بدون شک حوادث هوایی اخیر و همچنین قیمت بالای بلیت های مسیرهای هوایی در ماه های انتهایی سال باعث شد تا مردم کمتر از این شیوه مسافرت استقبال کنند. 

رییس پلیس ناجا نیز در روز هفتم فروردین اعلام کرد که بر اساس آمار دستگاه های ترددشمار، سفرهای جاده ای نوروز 97 در مقایسه با سال قبل در حدود 12 درصد رشد پیدا کرده است. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET