ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، تعداد 106 قلم اشیای تاریخی و سکه مربوط به دوران هزاره اول قبل از میلاد، دوره های سلوکی و اشکانی از جمله مجسمه ای به نام گیلگمش توسط نیروی انتظامی و یگان حفاظت استان کرمانشاه کشف شد. 

سردار امیر رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، دوشنبه 26 شهریور 97 در خبری اعلام کرد: 

در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و به محض اطلاع از فعالیت فردی از اهالی شهرستان هرسین در زمینه نگهداری و خرید و فروش اشیای عتیقه توسط یکی از کارکنان یگان حفاظت استان کرمانشاه، تحقیقات گسترده به منظور آشکار شدن زوایای پنهان موضوع در دستور کار یگان حفاظت و فرماندهی انتظامی شهرستان هرسین قرار گرفت. 

سردارد رحمت الهی در ادامه تصریح کرد: 

با اقدام به موقع فرماندهی انتظامی شهرستان و یگان حفاظت و تشکیل تیمی زبده از کارکنان، پس از چندین روز کار اطلاعاتی و تلاشی بی وقفه در زمینه به دست آوردن سرنخ های اولیه و بهره گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی، در عملیاتی غافلگیرانه از منزل فرد مذکور تعداد ۱۰۶ قلم اشیای تاریخی شامل مجسمه گیلگمش، ریتون سفالی، کاسه مفرغی، سکه و... کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان در پایان بیان کرد: 

در پی کارشناسی های فنی انجام پذیرفته، اصالت اشیای مکشوفه تایید و قدمت آنها دوران قبل از میلاد-سلوکی و اشکانی تخمین زده شد.

گیلگمش که از آن به عنوان نخستین مسافر اسطوره ای جهان یاد می کنند، شخصیتی افسانه ای و تاریخی ست. گفته می شود وی در حدود 2580 سال قبل از میلاد مسیح در سومر و در شهر اوروک پادشاهی می کرد و به عنوان پنجمین پادشاه از نخستین سلسله سلطنتی این تمدن باستانی شناخته می شد. از این شخصیت افسانه ای در کتابی به نام حماسه گیلگمش صحبت و به داستان های پیرامون وی پرداخته شده است. کتابی که یکی از قدیمی ترین و نامدارترین آثار حماسی ادبیات دوران تمدن باستان به شمار می رود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET