ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

دکتر مجتبی صدیقی -رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم- با اعلام خبر تعیین تکلیف نهایی ارز دانشجویی در شش ماهه اول سال ۹۸ و محاسبه نرخ ارز به صورت شناور، اظهار کرد:

متقاضیان ارز دانشجویی از 29 اردیبهشت 98 می‌توانند برای ثبت‌نام به منظور دریافت ارز مورد نیاز اقدام کنند.

وی در ادامه گفت:

نرخ ارز برای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور در شش ماهه اول ۹۸ دقیقا مشابه نرخ ارز در شش ماهه دوم سال ۹۷ است. در واقع ارز دانشجویی در سال ۹۸ همانند شش ماهه دوم سال گذشته به صورت آزاد محاسبه می‌شود.

او تصریح کرد:

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ ارز دانشجویان در شش ماهه اول سال ۹۸ به صورت ارز شناور که هر روز بانک اعلام می‌کند (ETS) محاسبه می‌شود.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم درباره شرایط ثبت‌نام برای دریافت ارز دانشجویی نیز توضیح داد:

این شرایط نیز همانند شرایطی که در شش ماهه دوم سال ۹۷ اعلام شد، است؛ به‌گونه‌ای که متقاضیان ارز دانشجویی باید ویزای دانشجویی داشته و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند و همچنین ارز دانشجویی در دوره کارشناسی نیز به کسانی تعلق می‌گیرد که تحصیل خود را قبل از اردیبهشت سال ۹۷ شروع کرده‌اند.

معاون وزیر علوم همچنین تاکید کرد:

توصیه ما این است که فقط متقاضیان واقعی برای دریافت ارز ثبت‌نام کنند. زیرا سازمان امور دانشجویان، دانشجو بودن متقاضیان را تأیید و برای دریافت ارز به بانک تجارت و سامان معرفی می‌کند.

دکتر صدیقی در مورد ارز دانشجویی برای فرصت مطالعاتی دانشجویان نیز گفت:

ارز مورد نیاز برای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری همان شرایط سال ۹۷ را دارد و ما در سال ۹۸ به دانشگاه‌ها یک سری سهمیه به منظور اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی اختصاص می‌دهیم اما به دلیل محدودیت‌های موجود، سهمیه اختصاصی برای فرصت مطالعاتی در سال ۹۸ محدود است.

بر اساس گفته های دکتر صدیقی، سهمیه برای اعزام دانشجویان دوره دکتری به فرصت مطالعاتی خارج از کشور برای شش ماهه اول سال ۹۸ به دانشگاه‌ها اعلام شده است و دانشگاه‌ها  دانشجویان را براساس اولویت‌های خود به منظور دریافت ارز مورد نیاز به سازمان امور دانشجویان معرفی می‌کنند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET