ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش ایسنا یه نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، پرهام جانفشان -مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران-  از برگزاری تهرانگردی عصرانه برای عموم شهروندان از روز جهانی موزه تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد. وی با اشاره به اینکه مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی برنامه‌های متنوعی در دو بخش شهروندی و مخاطب خاص تدارک دیده شده است، افزود:

موزه‌ها تبلور تمدن و فرهنگ یک جامعه و ملت‌اند که شناخت درست از آن‌ها باعت توسعه‌یافتگی خواهد شد، چرا که توسعه پایدار شهری با حفظ باورها و داشته‌های فرهنگی گذشتگان ارتباط مستقیم دارد.

او برگزاری مسابقه عکاسی و برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی در موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران را از دیگر برنامه‌های هفته میراث فرهنگی عنوان کرد. او از عموم شهروندان خواست تا با ارسال نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ برای ثبت نام در تورهای رایگان عصرانه، اقدام کنند.

جانفشان با اشاره به برگزاری همایش "روز جهانی موزه در استان تهران" در روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در سالن اجتماعات بنیاد سینمایی فارابی، در توضیح برنامه‌های تخصصی موزه‌های زیرنظر این اداره کل اظهار کرد:

در این هفته "نشست اصالت‌شناسی تکنیک موزائیکی در ساخت آبگینه"، "ورک‌شاپ نقاشی روی سفال" و"ورک‌شاب نقاشی روس سفال و شیشه" در موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران، "نمایشگاه فرش‌های ممتاز محرابی" در موزه فرش، "نمایشگاه و نشست تخصصی " طب، دیروز ، امروز " در موزه رضا عباسی و ورک‌شاپ نقاشی پشت شیشه در موزه نقاشی پشت شیشه برگزار می‌شود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET