karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 آبان 1401

به روز رسانی

29 آبان 1401

به گزارش ایسنا

با نزدیک شدن به زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲، قطر فهرستی از اقلام و داروهای ممنوعه در هنگام ورود و سفر به این کشور را اعلام کرد.

بنابر اعلام اداره گمرک دولت قطر، مسافران پس از دریافت چمدان‌های خود، می‌توانند با عبور از بخش گمرک از فضای فرودگاه خارج شوند. در فرودگاه ۲ مسیر گمرکی برای انتخاب وجود دارد؛ اگر فرد چیزی برای ارائه به گمرک ندارد، مسیر سبز را انتخاب می‌کند، در غیر این صورت باید از مسیر قرمز حرکت‌ کنند. توصیه شده است که اگر چیزی برای اعلام و اظهار دارید، کانال قرمز را انتخاب کنید.

اما مطابق قانون قطر، ورود اقلام زیر به این کشور ممنوع است:

 • مشروبات الکلی (به هیچ عنوان)
 • ارز، جواهرات و سنگ‌های قیمتی (بیش از حد مجاز)؛ طبق اعلام اداره گمرکِ قطر ورود و خروج بیش از ۵۰ هزار ریال قطر (معادل حدود ۱۶ هزار دلار و یا ۵۷۰ میلیون تومان به نرخ روز) از مرزهای این کشور باید به اداره گمرک اظهار شود.
 • سلاح گرم
 • مواد مخدر
 • بیش از ۴۰۰ نخ سیگار
 • در اختیار داشتن وسایل شخصی و هدایایی با ارزش بیش از ۳ هزار ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان)
 • فرآورده‌های گوشت خوک
 • همچنین چمدان، وسایل شخصی و هدایایی که توسط مسافران به قطر وارد می‌شود، برای معافیت از هزینه اضافی گمرک باید دارای شرایط زیر باشند:
 • اثاثیه و هدایا باید به‌صورت شخصی و در مقادیر غیرتجاری باشد.
 • اثاثیه و هدایای مذکور، مشمول مقررات ممنوعیت و محدودیت مندرج در قانون گمرک و سایر قوانین نباشد.
 • ارزش یک هدیه نباید بیشتر از ۳ هزار ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان) باشد.
 • تعداد سیگارهای مشمول معافیت نباید از ۴۰۰ نخ تجاوز کند. این تعداد سیگار را می‌توان با ۲۰ سیگار برگ یا ۳۰۰ گرم تنباکوی خرد شده برای پیپ یا ۵۰۰ گرم تنباکوی خام جایگزین کرد؛ مشروط بر این‌که ارزش آن از ۳ هزار ریال قطری بیشتر نباشد.

دقت کنید در صورتی که ارزش اقلام، بیش از مقدار تعیین شده باشد، حقوق گمرکی بابت این افزایش دریافت می‌شود.

همچنین خودداری از تسلیم اظهارنامه، ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از ارائه اطلاعات تکمیلی به گمرک در مورد منبع ارز، اسناد مالی قابل معامله، فلزات گران‌بها یا سنگ‌های قیمتی، مشمول مجازات حبس حداکثر تا ۳ سال یا جزای نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال قطری (حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۷ هزار دلار) یا ۲ برابر وجوه منتقل‌شده به همراه ضبط اموال خواهد بود.

مقامات قطری همچنین فهرستی از داروهای ممنوعه را منتشر کرده‌اند که ورود آن‌ها به این کشور در طول رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ ممنوع است. این داروها بیشتر شامل داروهای حاوی مواد مخدر، خطرناک و روان‌گردان است. برای دسترسی به لیست کامل داروها اینجا کلیک کنید.

داروهای ممنوعه به قطر

تازه‌ ترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.