ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 مرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، نادر فلاحی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از احداث سومین پل معلق بزرگ جهان در این استان خبر داد. 

این مسوول میراث فرهنگی در مورد مشخصات این پل گفت:

سومین پل معلق بزرگ جهان به‌طول ۴۵۰ متر و ارتفاع ۱۰۰ متر در یکی از مناطق گردشگری ایران احداث می‌شود که بزرگترین پل خاورمیانه محسوب خواهد شد.

آقای فلاحی در جلسه ای که برای بررسی پروژه های گردشگری شهرستان خلخال برگزار شده بود با اعلام این خبر تصریح کرد: 

این پل بزرگترین پل خاورمیانه خواهد شد و پس از پل 530 متری کشور سوئیس* و 480 متری کشور آلمان در ردیف سومین پل معلق جهان قرار می گیرد. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در مورد لزوم جذب سرمایه گذار در زمینه گردشگری در این استان نیز گفت: 

باید نگرش مثبتی به سرمایه‌گذاری در سطح استان وجود داشته باشد تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت استان در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری باشیم. هیچ محدودیتی در سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در سطح استان وجود ندارد و تمام توان ما برای تسهیل این مساله در استان است.

وی در ادامه اضافه کرد: 

 با تلاش استاندار اردبیل جلسات پنجره واحد سرمایه‌گذاری جهت رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران به صورت مداوم در استانداری اردبیل برگزار می‌شود. نیازمند هماهنگی و حسن‌‌نیت دستگاه‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در سطح استان هستیم تا شاهد اتفاقات مثبت در این زمینه باشیم.

*البته در مورد رقم اعلام شده برای نخستین پل معلق جهان در دنیا آن طور که در وبسایت این پل و در منابع معتبر آمده است، طول کلی پل 494 متر است که با گفته های آقای نادری مغایرت دارد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
فهیم

خوب بود در مورد امنیت و استاندارد بودنش هم صحبت می‌کردن.

25 مرداد 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET