ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 تیر 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد رجبی -مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا- با اشاره به آخرین وضعیت راه‌اندازی قطارهای مسافری تهران-آنکارا اعلام کرد:

در حال حاضر زمان دقیق راه‌اندازی اولین قطار تهران-آنکارا مشخص نیست اما به احتمال بسیار زیاد از چهارشنبه هفته آینده (۱۲ تیرماه) راه‌اندازی خواهد شد.

وی در ادامه گفت:

قرار بر این است قطار مسافری تهران-آنکارا چهارشنبه هر هفته از تهران به آنکارا حرکت کند که این حرکت همزمان از آنکارا به سمت تهران نیز خواهد بود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا مسیر حرکت قطار تهران-آنکارا از تهران به سمت تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران-ترکیه) و دریاچه وان اعلام کرد و ادامه داد:

پس از آن مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه انتقال خواهند یافت و به وسیله قطار طرف ترکیه‌ای به آنکارا می‌رسند.

به گفته رجبی مدل قطارهای مسافری تهران-آنکارا، ۴ تخته خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه هزینه بلیت به صورت ریالی پرداخت می شود یا ارزی؟ گفت:

محاسبات قیمت بلیت بر اساس قوانین بین‌المللی راه‌آهن های خاورمیانه CMO بوده و بر مبنای یورو در حدود ۴۳ یورو است. بر این اساس سهم طرف ترکیه‌ای از قیمت بلیت نیز بر مبنای یورو پرداخت می‌شود ولی هموطنان در خرید بلیت با تبدیل قیمت یورو به ریال هزینه بلیت را به ریال پرداخت خواهند کرد که در حال حاضر با قیمت روز یورو حدود ۶۶۷ هزار تومان است.

۱۲ خردادماه سال جاری سعید رسولی -مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران- از راه‌اندازی قطارهای رفت و برگشت در مسیرهای تهران-آنکارا و تهران-وان از اوایل تیرماه سال جاری به صورت هفته‌ای یک قطار خبر داده بود.

قطار بین‌المللی تهران-وان از سوم تیرماه سال جاری راه‌اندازی شده و قرار بر این است که قیمت بلیت آن فعلا با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن، در مسیر رفت یا برگشت (بلیت یکسره) ۲۲۵ هزار تومان برای بزرگسالان و ۱۳۰ هزار تومان برای خردسالان باشد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

خب اگه سوم تیر تهران وان افتتاح شده پس ما از کجا کیتونیم بلیط شو بخریم؟

بهاره فلاح

با سلام خدمت شما دوست عزیز
از طریق تماس با سامانه ارتباط با مشتریان شرکت رجا با شماره 1539 می توانید نسبت به تهیه این بلیت اقدام کنید.

شاد و پیروز باشید.

18 تیر 1398

11 تیر 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET