ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، یافته های محققان نشان می دهد گردشگری مسوول تولید ده درصد گازهای گلخانه ای در جهان است. 

بر اساس این گزارش صنعت گردشگری همچنان با سرعت بسیار در حال رشد است و تجارت بین الملل و مسافرت امروزه بسیار در دسترس قرار گرفته است. از طرفی تا سال‌ها از گردشگری به عنوان صنعت پاک یاد می شد و مسوولان و فعالان در این بخش بر این ویژگی تاکید زیادی داشتند. اما حالا برای اولین بار جمعی از محققان در مورد تاثیرهای زیست محیطی گردشگری در جهان با توجه به پرواز، اقامت و هزینه تولید پژوهشی انجام داده اند. بر اساس تحقیق آنها حمل و نقل هوایی و افزایش تقاضا برای مسافرت های لوکس عاملی برای افزایش آلودگی در جهان بوده و همچنان این مساله در حال رشد است. 

در قسمتی دیگر از این مطالعه که روزنامه ایندیپندنت آن را منتشر کرده، آمده است: گردشگری یک منبع عمده انتشار گازهای گلخانه‌ای است که چهار برابر بیشتر از آن چیزی که قبلا تصور می‌شد از خود آلودگی تولید می کند. 

این مطالعه در دانشگاهی در سیدنی انجام گرفته و نتایج آن در مجله علمی تغییر آب و هوایی طبیعت (Nature Climate Change) منتشر شده است. این نخستین باری است که گروهی در مورد اثر جهانی کربن گردشگری و سفر به طور کامل با توجه به تمام جنبه های زنجیره گردشگری پژوهشی انجام داده است. در این مطالعه مشخص شده که در حدود ده درصد کل گازهای گلخانه ای دنیا به وسیله صنعت گردشگری ایجاد می شود.  

پروفسور مانفرد لنزن، پژوهشگر ارشد دانشگاه سیدنی در این رابطه گفته است: مسافران می‌توانند اقداماتی انجام دهند تا سفر آن‌ها پاک‌تر باشد و زمین کمتر آسیب ببیند.

یک توصیه کلیدی در این بررسی برای کاهش کربن، پرواز کمتر و هزینه بیشتر است.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET